شرایط و مقررات خدمات منزل سیدرا

 

تمام نرم‌افزارهای وب و موبایل سیدرا اعم از نسخه مشتریان یا نسخه متخصصین تنها تحت شرایط و مقرراتی که در ادامه آورده شده است قابل‌استفاده و بهره‌برداری هستند. ضروری است این شرایط و مقررات پیش از استفاده از هر نوع خدمات سیدرا به‌دقت مطالعه شوند.

استفاده از نرم‌افزار و خدمات سیدرا توسط کاربر مشتری یا متخصص، به‌منزله‌ی قبول تمام این شرایط و مقررات است و هرگونه ادعا یا اعتراض در این خصوص را بلا اعتبار می‌نماید. سیدرا ممکن است در هرزمانی، شرایط و مقررات استفاده از خدمات خود را تغییر داده و یا به‌روزرسانی نماید. هر بار استفاده کاربر مشتری یا متخصص از نرم‌افزار و خدمات سیدرا به‌منزله پذیرش شرایط و مقررات جدید است.

 

ماده 1) تعاریف و اصطلاحات

 

1.1) شرکت: شرکت شایگان ارتباطات آرتا (سهامی خاص) به شماره ثبت 52906 و شناسه ملی 14010082110 که نسبت به ارائه خدمات سامانه نرم افزاری سیدرا اقدام می کند.

 

2.1) سیدرا: خدمات نرم‌افزاری که توسط شرکت به منظور انجام سفارش‌های خدمات خانگی به کاربران ارائه می‌شود.

 

  3.1) اپلیکیشن: نرم‌افزار وب یا موبایل متعلق به شرکت که به منظور استفاده از خدمات سیدرا، حق استفاده و بهره‌برداری موقت از آن برابر شرایط و مقررات به کاربران اعطا می‌شود. اپلیکیشن نسخه متخصصین سیدرا مخصوص استفاده کاربر متخصص و اپلکیشن نسخه مشتریان سیدرا برای استفاده کاربر مشتری می‌باشد.

 

4.1) کاربر:  شخصی حقیقی یا حقوقی است اعم از مشتری و متخصص که از طریق اینترنت به اپلیکیشن متصل و از خدمات سیدرا بهره‌مند می‌شود.

 

5.1) کاربران:  از کاربر مشتری و کاربر متخصص سیدرا با عنوان کاربران یاد می‌شود.

 

6.1: کاربر متخصص: شخص حقیقی یا حقوقی است که به منظور دریافت درخواست سفارش خدمات خانگی و ارائه اینگونه خدمات به کاربر مشتری، از نرم‌افزار سیدرا استفاده و بهره‌برداری می‌نماید.

 

7.1) کاربر مشتری: شخص حقیقی یا حقوقی است که در اپلیکیشن نسخه مشتریان سیدرا برای ارسال درخواست سفارش خدمات خانگی و دریافت اینگونه خدمات از کاربر متخصص، ثبت‌‌نام کرده ‌است.

 

8.1) سفارش:  خدمات خانگی مورد تقاضای کاربر مشتری و جزئیات آن که از طریق اپلیکیشن ثبت و به کاربر متخصص واجد شرایط ارسال می‌گردد.

 

 9.1) موقعیت سفارش: موقعیت مکانی محل انجام سفارش که توسط کاربر مشتری بر روی نقشه شهر مشخص گردیده و در مسیریابی به کاربر متخصص کمک می‌کند.

 

10.1) محل انجام سفارش: نشانی دقیق محل انجام سفارش که توسط کاربر مشتری در اپلیکیشن ثبت می گردد.

 

11.1) پرداخت آنلاین: پرداخت مبلغ سفارش توسط کاربر مشتری به کاربر متخصص با استفاده از اعتبار یا موجودی حساب کاربری در اپلیکیشن.

 

12.1) شروع کار:  اعلام آغاز کار و سرویس‌دهی کاربر متخصص به کاربر مشتری که از طریق اپلیکیشن انجام می‌شود.

 

13.1) پایان کار: اعلام اتمام کار بعد از سرویس‌دهی کامل کاربر متخصص به کاربر مشتری که از طریق اپلیکیشن صورت خواهد پذیرفت.

 

14.1) پشتیبانی: مرکز تماس و واحد پشتیبانی شرکت که در تمام ایام سال از ساعت 8:00 تا 20:00 به پشتیبانی از کاربران می‌پردازد.

 

 

ماده 2) حساب کاربری

 

1.2) کاربران با ثبت ‌نام در اپلیکیشن سیدرا، همچنین با هر بار استفاده از خدمات آن، می‌پذیرند که شرایط و مقررات حاضر را به صورت کامل مطالعه کرده و آن را با اطلاع کامل از شرایط و معانی‌اش پذیرفته‌اند. این شرایط و مقررات ممکن است در طول زمان تغییر کند. استفادۀ کاربران از اپلیکیشن، پس از هر بار تغییر در شرایط و مقررات، به معنی پذیرش تغییرات مذکور است. این قوانین برای مطالعه کاربران در وب‌سایت سیدرا در دسترس است.

 

 2.2) برای استفاده از خدمات سیدرا لازم است که هر کاربر اعم از شخص حقیقی یا حقوقی یک حساب کاربری در اپلیکیشن بسازد. تنها اشخاصی که بیش از 18 سال سن دارند و واجد اهلیت قانونی هستند می توانند نسبت به ساخت حساب کاربری در اپلیکیشن اقدام کنند.

کاربر مذکور برای استفاده از خدمات باید نام، نام خانوادگی و شماره همراه خود را در اپلیکیشن سیدرا ثبت نماید. برای کاربر متخصص کد ملی و اطلاعت هویتی دیگر نیز اضافه می شود.

 

تبصره 1) کاربران در صورت نیاز به استفاده از خدمات سیدرا می‌بایست نسبت به ثبت یا ارسال (در صورت نیاز کاربر ملزم به ارسال پستی یا اینترنتی تصویر مدارک تکمیلی می باشد)  اطلاعات تکمیلی خواسته شده از قبیل نشانی، تصویر کارت ملی، گواهی عدم سوءپیشینه کیفری، گواهی نامه مهارت، پروانه کسب و کار، اجاره نامه یا سند کارگاه و شماره حساب بانک اقدام کنند

 

3.2) کاربرانی که شخص حقوقی دارند مکلف به معرفی نماینده (شخص حقیقی) برای ثبت‌نام در اپلیکیشن هستند و اطلاعات شخص حقوقی باید در اپلیکیشن قید شود.

 

4.2)  هیچ یک از کاربران حق استفاده از ربات و نرم‌افزارهای مرتبط یا واسط را برای استفاده از اپلیکیشن اعم از احراز هویت، تکمیل اطلاعات، ارسال درخواست و غیره ندارند.

 

5.2) کاربران می‌پذیرند کلیه اطلاعات درخواستی اپلیکیشن را مطابق با واقعیت، صحیح و به‌‌روز وارد کنند و شخص کاربر مسئول عدم صحت و به‌ روز نبودن اطلاعات است. در صورت اثبات خلاف این موضوع، شرکت هیچ گونه مسئولیتی در مورد خسارات و مشکلات ناشی از عدم اعتبار اطلاعات اعلامی بر عهده نخواهد داشت.

 

6.2) کاربران متعهد می‌شوند که صرفاً با شماره همراه متعلق به خود در اپلیکیشن ثبت‌نام کنند. در غیر این صورت در برابر شخص ذی‌نفع صاحب شماره همراه تماماً مسئول بوده و شرکت به محض آگاهی از این موضوع مجاز خواهد بود نسبت به لغو عضویت و حساب کاربری اقدام کند.

 

7.2) هر شخص تنها می‌تواند یک حساب کاربری به عنوان کاربر مشتری یا کاربر متخصص داشته باشد. در صورتی که شرکت اطلاع یابد که به نام یک شخص اعم از حقیقی و یا حقوقی حساب‌های کاربری متعدد وجود دارد، مجاز خواهد بود نسبت به قطع خدمات و غیرفعال کردن حساب‌های کاربری مذکور اقدام کند.

 

8.2) مسئولیت همه فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری اشخاص حقیقی و یا حقوقی در اپلیکیشن انجام می‌شود، به عهده کاربران است. بنابراین مسئولیت اشخاص ثالث یا افراد غیر از کاربر که با استفاده از حساب کاربری وی از خدمات اپلیکیشن استفاده می‌کند تماماً متوجه کاربر صاحب حساب است.

 

 

9.2) مسئولیت حفظ امنیت اطلاعات حساب کاربری شامل نام کاربری و رمز عبور به عهدۀ کاربر است. در صورت مفقود شدن یا به سرقت رفتن اطلاعات حساب کاربری یا گوشی موبایل، کاربر موظف است در اسرع وقت موضوع را به اطلاع پشتیبانی برساند. بدیهی است تا زمانی که اطلاع‌رسانی به پشتیبانی انجام نشده است، مسئولیت همه فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری مذکور و موبایل کاربر انجام شده و می‌شود به عهدی وی خواهد بود.

 

10.2) کاربران حق ندارند به سایر اشخاص حقیقی و حقوقی اجازه استفاده از حساب کاربری خود را بدهند یا حساب خود را به شخص حقیقی یا حقوقی دیگری منتقل کنند. در مورد کاربر شخص حقوقی نیز، تمامی مسئولیت‌های حقوقی و کیفری بهره‌برداری از خدمات سیدرا متوجه مدیران شخصیت حقوقی خواهد بود.

 

11.2) در هر زمانی که شرکت احساس کند بنا به دلایلی (امنیتی، حفاظت از حقوق کاربران, اطمینان از صحت اطلاعات، و غیره) از کاربران برای استفاده از خدمات، درخواست احراز هویت شود، در این شرایط اگر کاربران اطلاعات کافی در اختیار شرکت قرار ندهند، شرکت می‌تواند حساب کاربری آن‌ها را مسدود و از ارائه خدمات به نامبردگان خودداری کند.

 

12.2) ممکن است بنا به مورد و حسب صلاحدید شرکت، از کاربران درخواست شود که اقدام به تکمیل اطلاعات، ارائه مدارک و یا اصلاح اطلاعات موجود کنند. در این صورت، کاربر متعهد به ارائه اطلاعات و یا اصلاح اطلاعات درخواستی در مدت اعلام و درخواست شده از سوی شرکت خواهد بود. در غیر این صورت شرکت می‌تواند حساب کاربری وی را مسدود کرده و از ارائۀ خدمات به کاربر مذکور خودداری کند.

 

13.2) اطلاعات کاربری و اطلاعات حاصل شده یا تبادل شده در اثر ورود کاربر متخصص به حریم شخصی کاربر مشتری جهت انجام سفارش نزد کاربر گیرنده اطلاعات، محرمانه بوده و هیچ یک از کاربران حق ندارند اطلاعات محرمانه مربوط به کاربر دیگر را (اعم از مشخصات هویتی، شماره تماس، نشانی، اطلاعات شخصی و خصوصی، عکس و غیره) به هر نحو ذخیره، یا منتشر کند و یا در دسترس دیگران قرار دهند و یا مورد سوءاستفاده قرار دهند.

 

14.2) هر کاربر با ایجاد حساب کاربری در سیدرا انتساب تمام درخواست‌های پشتیبانی اعم از تماس یا ثبت پیام در اپلیکیشن از شماره همراه یا حساب کاربری خود را پذیرفته و درنتیجه حق هرگونه اعتراض یا ادعای آتی (مبنی بر انکار، تردید یا جعل) را از خویش سلب و ساقط می‌نماید.

 

15.2) در صورتی که کاربر با مشخصات هویتی معین هم‌زمان به‌عنوان کاربر مشتری برای یک سرویس درخواست سفارش ارسال و همان فرد این درخواست را به‌عنوان کاربر متخصص پذیرش نماید، عمل مزبور تقلب قلمداد شده و شرکت را مجاز می‌سازد که تا پنج برابر مبلغ سفارش را از اعتبار متقلب وصول نماید. در شرایطی که این مبلغ تکافوی جبران خسارت وارده را نکند، شرکت مجاز خواهد بود خسارت وارده را از متقلب مطالبه نماید. وصول این مبالغ نافی حق شرکت برای انسداد حساب کاربری مذکور و سایر پیگیری‌های قانونی نخواهد بود. همچنین است در صورتی که وابستگان فرد اقدام به اعمال مشابه نمایند و یا کاربران به هر شکل نسبت به شرکت اِعمال حیله و تقلب نمایند و بدین‌وسیله موجبات ضرر شرکت را فراهم آورند.

 

 

 ماده 3) شرایط عمومی استفاده از خدمات سیدرا

 

1.3) کاربران اعم از مشتری و متخصص متعهد می‌شوند در حین انجام سفارش از مصرف هرگونه دخانیات، مواد مخدر یا روان‌گردان و مشروبات الکلی امتناع و جلوگیری کنند.

 

2.3) با استفاده از خدمات سیدرا، کاربران می‌پذیرند و موظف هستند که از خدمات ارائه شده برای انجام هیچ فعالیت غیر‌قانونی طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران، خلاف شرع و مخالف با عرف جامعه استفاده نکنند.

 

3.3) کاربر مشتری متعهد است در صورت داشتن هرگونه حیوانات خانگی، موضوع را در زمان ثبت سفارش در جزئیات یا توضیحات سفارش اعلام کند. بدیهی است در صورت عدم اعلام قبلی این موضوع کاربر متخصص این حق را دارد که مشروط به موافقت پشتیبانی انجام سفارش را لغو نموده و محل سفارش را ترک کند. در صورت لغو سفارش به دلیل فوق‌الذکر کاربر مشتری ملزم و متعهد است 50 درصد از مبلغ کامل سفارش به همراه هزینه ایاب و ذهاب را به کاربر متخصص پرداخت نماید.

 

4.3) کاربران متعهد می‌شوند هیچ‌گاه از خدمات سیدرا به صورتی که به شرکت، صدمه‌ای وارد کند استفاده نکنند. در صورتی که کاربران نسبت به سوءاستفاده از امکانات فراهم شده در خدمات سیدرا در جهت منافع شخصی و یا آسیب مادی یا معنوی به منافع شرکت اقدام کنند، شرکت ضمن داشتن حق قطع خدمات و غیرفعال کردن حساب کاربری آن‌ها، مجاز خواهد بود، با مراجعه به مراجع ذیصلاح، نسبت به پیگیری قانونی از جمله مطالبه خسارات وارده اقدام کند.

 

5.3) کاربران می پذیرند که ممکن است شرکت از پیامک، پیام درون اپلیکیشن، ایمیل یا پوش نوتیفیکیشن برای برقراری ارتباط با آنها، استفاده کند.

 

6.3) شرکت ممکن است کدهایی را به عنوان هدیه به کاربران ارائه کند. با وارد شدن این کدها در اپلیکیشن یا درصدی از مبلغ سفارش کاسته و یا درصدی از آن پس از انجام سفارش به کاربر برگردانده ‌و یا مبلغ مشخصی به حساب کاربری کاربر در اپلیکیشن سیدرا اضافه ‌می‌شود. نحوۀ ارائه این کدها و تعیین مهلت استفاده از آن‌ها منوط به تشخیص و صلاحدید شرکت بوده و در صورت عدم تعلق کدهای مذکور، کاربر حق طرح هیچ‌گونه ادعا و اعتراضی در این خصوص نخواهد داشت. کاربران اعم از مشتری و متخصص می‌پذیرند که اجازۀ انتقال یا فروش کدها را به اشخاص دیگر ندارند. همچنین کاربران مجاز نیستند این کدها را به صورت عمومی منتشر کنند - حتی اگر شرکت در فضاهای عمومی به نحوی که در دسترس عموم است، این کدها را منتشر کرده باشد - مگر اینکه شرکت رسماً این اجازه را به آن‌ها داده باشد.

 

7.3) کاربران می‌پذیرند کدهایی که جهت افزایش اعتبار یا کاهش مبلغ سفارش به آن‌ها داده می‌شود، ممکن است منقضی شوند. از آنجایی که شرکت برای ارائه این کدها هزینه‌ای از کاربران دریافت نمی‌کند، این حق برای شرکت محفوظ است که مبلغ یا درصد تاثیر این کدها را حتی پس از انتشار بر اساس شرایط کد اختصاص داده شده، تغییر دهد یا در صورت لزوم آن‌ها را باطل کند. هم‌چنین در صورتی که شرکت تشخیص دهد، اعمال این کد به علت خطای فنی یا تخلف صورت گرفته و یا غیر قانونی بوده است، می‌تواند این کدها یا اعتباری که در نتیجۀ استفاده از آن به حساب کاربر افزوده شده را باطل یا حذف کند.

 

8.3) کاربر مشتری می‌پذیرد اعتباری که در حساب کاربری خود در اپلیکیشن دارد مستقل از روش کسب قانونی آن (اگر در نتیجه افزایش اعتبار از طریق درگاه بانک یا وارد کردن کدهای تخفیفی که شرکت در اختیار آنها قرار داده یا هر روش دیگری باشد) فقط برای استفاده از خدمات سیدرا قابل استفاده است و امکان درخواست عودت وجه را ندارد مگر با موافقت شرکت.

 

9.3)  مسئولیت تامین اینترنت و سخت‌افزار لازم و هم‌چنین پرداخت هزینه‌های مربوط به آن‌ها برای استفاده از خدمات سیدرا به عهده کاربران است.

 

10.3) کاربران متعهد می‌شوند پس از اتمام استفاده از خدمات ارائه شده در اپلیکیشن، از اطلاعاتی که در نتیجۀ استفاده از خدمات سیدرا کسب کرده‌اند، هیچ‌گونه استفاده‌ای نکنند. طبعاً ذخیره کردن اطلاعات کاربران در دستگاه تلفن همراه یا به هر شیوۀ دیگر مغایر با قوانین سیدرا است. همچنین کاربران متعهد می‌شوند در طول زمان استفاده از خدمات و اپلیکیشن سیدرا، فقط در شرایط ضروری و به میزان مورد نیاز از اطلاعاتی که از کاربران ارائه شده است، استفاده کنند. استفادۀ کاربران از این اطلاعات باید مطابق با عرف جامعه و قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد. در هر صورت اطلاعات مذکور به صورت امانت در اختیار کاربران قرار گرفته است و در صورت نقض تعهدات مذکور، شرکت و شخص ذینفع مجاز به پیگیری حقوقی و کیفری موضوع خواهد بود.

 

11.3)  با استفاده از خدمات سیدرا، کاربران می‌پذیرند که در حین انجام سفارش، سیدرا را وسیله‌ای برای تبلیغات و بازاریابی کالا و خدمات شخصی خود به دیگر کاربران قرار ندهند و از هرگونه معرفی و عرضۀ محصولات و خدمات شخصی و یا متعلق به دیگران خودداری کنند.

 

12.3) کاربران متعهد به رعایت همۀ شرایط و قوانین، اصول اسلامی، شرعی، اخلاقی و اجتماعی جمهوری اسلامی ایران از جمله رعایت حجاب در هنگام انجام سفارش و استفاده از خدمات سیدرا هستند.

 

13.3) کاربران می‌پذیرند و اعلام می‌کنند که متن سیاست حریم خصوصی سیدرا را مطالعه کرده و مورد قبول ایشان است.

 

14.3) کاربران می‌پذیرند که شرکت مجری و ارائه‌دهنده مستقیم خدمات خانگی نیست بلکه تنها خدمات نرم‌افزاری است که ارتباط بین کاربران مشتری و متخصص را جهت توافق بر انجام یک سفارش خدمات خانگی فراهم می‌کند. در خدمات سیدرا کاربر متخصص مختار است یک درخواست سفارش را بپذیرد یا رد کند، همچنین کاربر مشتری مختار است پس از ارسال درخواست سفارش و مشخص شدن کاربر متخصص از درخواست خود انصراف دهد. لذا هر سفارشی که کاربران متخصص برای کاربران مشتری انجام می‌دهند باید به عنوان یک قرارداد لازم مستقل و رابطۀ قراردادی بین کاربران مشتری و متخصص در نظر گرفته شود. تأکید می‌شود که شرکت هیچ‌گونه مسئولیتی اعم از حقوقی و کیفری در قبال اتفاقات حین انجام خدمات در قبال کاربران اعم از مشتری و متخصص و اشخاص ثالث نخواهد داشت.

 

تبصره 2) در صورت رد بی‌دلیل درخواست سفارش توسط کاربر متخصص و یا لغو بی‌دلیل و به کرات سفارش توسط کاربر مشتری، شرکت می‌تواند نسبت به غیرفعال کردن حساب کاربری آن‌ها به صورت موقت یا دائم اقدام کند.

 

15.3) از آنجایی که ممکن است شخص یا اشخاصی غیر از کاربر مشتری در محل انجام سفارش حضور داشته باشند، هرگونه مسئولیت قانونی اعم از مالی، حقوقی و کیفری ایشان نسبت به کاربر متخصص و شرکت متوجه کاربر مشتری است.

 

16.3) کاربر مشتری متعهد است که در صورت انتخاب جنسیت خانم در زمان ثبت سفارش، در زمان انجام سفارش به جز کاربر متخصص حداقل یک نفر خانم دیگر در محل انجام سفارش حاضر باشد.

 

17.3) کاربر مشتری موظف است در زمان مقرر در محل انجام سفارش حضور داشته باشد و یا فرد مورد اعتمادی را به کاربر متخصص جهت نظارت بر انجام صحیح سفارش معرفی نماید، در غیر این صورت شرکت مجاز خواهد بود معادل مبلغ سفارش را از اعتبار او کسر یا از نام‌برده وصول نماید. وصول این مبلغ، نافی اختیار شرکت برای انسداد حساب کاربری کاربر مشتری موصوف نخواهد بود.

 

18.3) کاربران می‌پذیرند و اعلام می‌کنند که پذیرش و تایید سفارش در سیدرا به معنی قطعی بودن انجام درخواست سفارش یا تضمین شرکت در رابطه با اعزام متخصص نیست و این احتمال وجود دارد که سفارش تا قبل از مراجعه کاربر متخصص به محل سفارش و شروع کار لغو شود.

 

19.3)  از آنجایی که تایید درخواست‌های سفارش مستقیماً توسط کاربران متخصص انجام می‌شود، بنابراین ثبت سفارش در اپلیکیشن به منزله قطعی بودن پذیرش سفارش توسط یک کاربر متخصص نیست و ممکن است یک درخواست سفارش را هیچ کاربر متخصصی پذیرش نکند. بدیهی است درخواست‌های سفارشی که توسط هیچ یک از کاربران متخصص پذیرفته نشود بعد از گذشت چند ساعت به صورت خودکار لغو خواهند شد.

 

20.3) با توجه به ماهیت سرویس‌های سیدرا، پس از گذر زمان طولانی از انجام سرویس، امکان کارشناسی و راستی آزمایی در خصوص دعاوی از بین خواهد رفت، لذا کاربر مشتری و کاربر متخصص متعهد می‌گردند در صورت بروز مشکلات احتمالی این موارد را حداکثر طی یک هفته تقویمی به شرکت اطلاع دهد. عدم توجه به این موضوع به معنای رضایت کاربر و اسقاط کلیه دعاوی آتی وی در این خصوص خواهد بود.

 

 

ماده 4) هزینه های استفاده ازخدمات و نحوه پراخت آن

 

1.4)  کاربران متعهد هستند از مبلغ سفارش توافق شده و ثبت شده در اپلیکیشن سیدرا تبعیت نمایند. کاربر متخصص متعهد است تحت هیچ شرایطی بیش از مبلغی که برای هر سفارش به‌علاوه بازنگری‌ها در اپلیکیشن ثبت شده است، تحت عناوینی همچون انعام یا پاداش، عیدی، اضافه خدمات، هزینه غذا و غیره از کاربر مشتری مطالبه نکند. کاربر مشتری می‌تواند به اختیار خود (نه با درخواست کاربر متخصص) و به میزان مورد نظر خود هرگونه پاداش یا انعامی به ایشان پرداخت نماید. بعد از ثبت مبلغ سفارش در اپلیکیشن کاربر مشتری و کاربر متخصص، حق هرگونه اعتراض در این خصوص، ولو به استناد خیارات را از خود سلب و اسقاط می‌‌نمایند. اعمال تغییر در مبلغ ثبت شده صرفاً در قالب ثبت بازنگری یا توسط شرکت قابل انجام است.

 

2.4) در سفارش‌هایی که مبلغ سفارش نیازمند برآورد و کارشناسی است و قبلاً در اپلیکیشن تعیین نشده است (سفارش‌های برآوردی) کاربر متخصص متعهد است پیش از شروع کار نسبت به کارشناسی و برآورد مبلغ سفارش اقدام نموده و بعد از حصول توافق با کاربر مشتری مبلغ را در اپلیکیشن ثبت نماید.

 

3.4) در صورتی که خدماتی بیش از آنچه در اپلیکیشن ثبت شده است توسط کاربر متخصص به کاربر مشتری ارائه گردد، کاربر متخصص ملزم به ثبت جزئیات بازنگری در اپلیکیشن می‌باشد. لازم به ذکر است ثبت بازنگری تا زمانی که مورد پذیرش و تایید کاربر مشتری قرار نگیرد به منزله تایید نهایی نخواهد بود و حق‌الزحمه نهایی کاربر متخصص صرفاً با احتساب بازنگری‌های تایید شده توسط کاربر مشتری محاسبه می‌گردد.

 

4.4) کاربر متخصص فقط در سفارش‌هایی که در اپلیکیشن با درنظر گرفتن زمان شروع و پایان سفارش، موقعیت انجام سفارش، سهولت دسترسی و دیگر موارد به صورت خودکار مشمول اضافه هزینه ایاب و ذهاب اعلام می‌شود، مخیر است علاوه بر مبلغ سفارش، هزینه ایاب و ذهاب را حداکثر به میزان تعیین شده توسط شرکت از کاربر مشتری دریافت نماید. هرگونه مطالبه وجه تحت عنوان هزینه ایاب و ذهاب در سفارش‌هایی که مشمول این اضافه هزینه نباشد و همچنین مطالبه مبلغی بیش از تعرفه شرکت بابت هزینه ایاب و ذهاب، اکیداً ممنوع است.

 

5.4) در صورتی که کاربر مشتری به دلیل عدم شناخت نوع خدمات و سرویس‌های مورد نیاز خود اطلاعات ناصحیحی را در زمان ثبت سفارش در اپلیکیشن وارد نموده باشد، کاربر متخصص ملزم به آگاهی بخشی به کاربر مشتری پیش از شروع سفارش می‌باشد و در صورت نیاز، جزئیات سفارش در اپلیکیشن توسط پشتیبانی ویرایش خواهد شد.

 

6.4) پرداخت مبلغ سفارش فقط از طریق روش‌هایی که توسط شرکت مشخص می‌شود می‌تواند صورت گیرد. این روش‌ها عبارتند از: پرداخت آنلاین و پرداخت نقدی. هرگونه روش دیگری نظیر تهاتر و غیره مورد تایید شرکت نیست و در این صورت شرکت هیچگونه مسئولیتی بر عهده نخواهد داشت. توصیه می‌شود به منظور حل و فصل راحت‌تر و سریع‌تر اختلافات مالی احتمالی بین کاربر مشتری و کاربر متخصص، کاربر مشتری از روش پرداخت آنلاین برای پرداخت حق‌الزحمه کاربر متخصص استفاده نماید.

 

7.4) کاربران می‌پذیرند که باید هزینۀ ارائه خدمات نرم‌افزاری از طرف سیدرا را مستقل از هرگونه مشکلی که ممکن است در اپلیکیشن سیدرا جهت پرداخت آنلاین به وجود آید به شرکت پرداخت کنند. در صورتی که به دلیل مشکلی در اپلیکیشن یا مشکلات ارتباطی از جمله اینترنت و شبکۀ تلفن همراه امکان پرداخت از طریق اپلیکیشن فراهم نشود، کاربران همچنان موظف به پرداخت هزینه‌های ارائه خدمات خواهند بود. در این شرایط پرداخت هزینه ممکن است با هماهنگی کاربران با پشتیبانی با روش‌های دیگر صورت پذیرد. در صورتی‌ که کاربران به هر دلیلی از جمله مشکلات اپلیکیشن یا عدم دسترسی به اینترنت پرداخت را انجام نداده باشد، شرکت حق دارد هزینه را از اعتبار کاربران در اپلیکیشن کسر کند و در صورت عدم پرداخت حساب کاربری آن‌ها مسدود خواهد شد.

 

8.4) کاربر متخصص می‌پذیرد هرگونه خسارتی که در محل انجام سفارش در نتیجه اشتباه یا قصور وی ایجاد شود، مسئولیت تامین هزینه‌های مربوط به تعویض، تعمیر، تکرار سرویس و یا هرگونه جبران خسارت یا نارضایتی به عهده وی خواهد بود. در چنین مواردی شرکت حق دارد این هزینه‌ها را از اعتبار موجود در حساب کاربری کاربر متخصص کسر یا از وی وصول کند. در صورتی که اعتبار موجود نزد شرکت به میزان خسارات وارده و هزینه‌های مترتب بر آن نباشد، کاربر مشتری و یا شرکت مجاز به پیگیری وصول مطالبات مذکور خواهند بود.

 

9.4) کاربر متخصص حق ارائه تخفیف روی مبلغ سفارش به کاربر مشتری را مستقیماً از طرف خود نخواهد داشت و ارائه هرگونه تخفیف به کاربر مشتری صرفاً از طرف شرکت صورت خواهد پذیرفت. کاربر متخصص ملزم است دقیقاً مطابق با مبلغ توافق شده و ثبت شده در اپلیکیشن به ارائه خدمات بپردازد.

 

10.4) در صورتی که کاربر متخصص مبلغ سفارشی که شیوه پرداخت آن نقدی بوده است را به هر دلیل از کاربر مشتری دریافت نکرده باشد، این موضوع مانع از تعهد ایشان در رابطه با پرداخت حق استفاده و بهره‌برداری از نرم‌افزار به شرکت بابت آن سفارش نخواهد شد. بنابراین در صورت پایان یافتن یک سفارش که شیوه پرداخت آن نقدی بوده است فرض شرکت بر این خواهد بود که مبلغ کل سفارش توسط کاربر متخصص از کاربر مشتری نقداً دریافت شده است.

 

11.4) کاربران می‌پذیرند در صورت انجام کار به صورت کامل در مدت زمان کم‌تر از مدت زمان ثبت شده در اپلیکیشن، مبلغ سفارش کاهش نمی‌یابد.

 

12.4) نظر به اینکه شرکت با ارائه خدمات نرم‌افزاری، به منزله یک واسط عمل کرده و تنها ارتباط میان متقاضیان خدمات خانگی (کاربر مشتری) و ارائه دهندگان خدمات خانگی (کاربر متخصص) را تسهیل می‌نماید، بنابراین کاربر متخصص به عنوان پیمانکار کاربر مشتری متعهد و ملتزم است بعد از انجام سفارش در صورت درخواست فاکتور توسط کاربر مشتری، نسبت صدور و ارائه فاکتور یا صورتحساب ارائه خدمات معتبر و رسمی به مبلغ کل سفارش (بدون کسر کمیسیون یا تخفیف‌های مربوط به شرکت) از طرف خود به نام مشتری اقدام نماید.

 

13.4) نظر به اینکه هزینه دسترسی و بهره‌برداری از نرم‌افزار سیدرا برای کاربر مشتری رایگان است و مبلغ هر سفارش توسط کاربر مشتری مستقیماً به کاربر متخصص پرداخت می‌شود، بنابراین کاربر مشتری حق ندارد در گزارشات مالی و مالیاتی خود شرکت را به عنوان طرف معامله اعلام نماید زیرا شرکت به منزله یک واسط عمل کرده و تنها ارتباط میان متقاضیان خدمات خانگی (کاربر مشتری) و ارائه دهندگان خدمات خانگی (کاربر متخصص) را تسهیل می‌نماید و به عبارتی کاربر متخصص طرف معامله با کاربر مشتری است. بدیهی است در صورت اشتباه یا قصور کاربر در این رابطه هیچ مسئولیتی متوجه شرکت نخواهد بود و تمام مسئولیت و عواقب متوجه کاربر است.

 

14.4) در خصوص مسائل مالیاتی هر یک از کاربران و شرکت جداگانه مسئول تمام فعالیت‌های خود، اظهار و پرداخت مالیات‌های مربوطه هستند. شرکت در خصوص ثبت اسناد و ارائه گزارشات به طور کامل از قوانین دارائی و مالیاتی کشور پیروی می‌کند و هیچ مسئولیتی در قبال نحوه ارائه گزارش‌های مالیاتی کاربران بر عهده ندارد. از آنجایی که مدل درآمدی شرکت دریافت حق استفاده و بهره‌برداری از نرم‌افزار (کمیسیون) صرفاً از کاربر متخصص است، شرکت بر همین اساس تعهدات قانونی خود در رابطه با امور مالیات و دارائی را انجام خواهد داد.

 

ماده 5)  حقوق و تعهدات شرکت

 

1.5) شرکت با تمام امکانات خود از جمله آموزش و پشتیبانی، کمیته داوری و فرایند میانجیگری، تمامی تلاش خود را برای جلب رضایت کاربران و رفع هرگونه اختلاف احتمالی بین آنها در زمان استفاده از خدمات سیدرا به کار می‌گیرد.

 

2.5) شرکت با استفاده از نظارت‌های خود و انجام نظرسنجی از کاربران در هر سفارش تلاش می‌کند خدمات با کیفیت مطلوب به کاربران ارائه دهد.

 

3.5) شرکت برای فراهم کردن امکان استفاده از خدمات نرم‌افزاری توسط دستگاه‌های کاربران تلاش می‌کند، اما تضمینی نسبت به اجرا شدن آن روی همه دستگاه‌ها یا شبکه‌های ارتباطی (اینترنت، شبکۀ تلفن‌ همراه و غیره) نخواهد داد.

 

4.5) اطلاعات کاربران به عنوان اطلاعات محرمانه نزد شرکت محافظت شده و دسترسی به آن توسط اشخاص ثالث ممنوع بوده، مگر برابر قانون و تصمیم مقام ذیصلاح قضایی. بنابراین در موارد قانونی و هم‌چنین درخواست و صدور دستور مقتضی از سوی مراجع قضایی، شرکت مکلف به ارائۀ اطلاعات کاربران به مراجع مذکور است. لازم به توضیح است که ارائه اطلاعات کاربری صرفاً از طریق اپلیکیشن امکان‌پذیر است و به منظور حفظ امنیت اطلاعات کاربران و اصل محرمانگی، ارائه اطلاعات کاربری به خود کاربر و اشخاص ثالث به صورت تلفنی و حضوری مقدور نیست، مگر به حکم قانون.

 

5.5) چنان‌چه هر یک از کاربران سیدرا در زمان استفاده از خدمات آن با مشکلی مواجه شوند می‌توانند شکایت خود را از طریق ارتباط با واحد پشتیبانی سیدرا مطرح کنند. شرکت پیگیری لازم را بنا به مورد انجام خواهد داد و تلاش خود را جهت حل و فصل اختلافات به‌عمل خواهد آورد.

 

6.5) مسئولیت شرکت فقط در فرضی متصور است که کاربران از طریق اپلیکیشن اقدام به اخذ خدمات از جمله ارسال درخواست سفارش و قبول توسط کاربر دیگر کرده باشند. لذا اگر کاربر مشتری و کاربر متخصص که در اپلیکیشن سیدرا ثبت‌نام کرده‌اند خارج از اپلیکیشن با یکدیگر بر انجام سفارش توافق کنند هیچ‌گونه مسئولیتی متوجه شرکت نخواهد بود و با کاربران خاطی مطابق بند ۸ ماده ۶ سند حاضر برخورد خواهد شد.

 

7.5) شرکت متعهد است انجام تغییرات، اصلاحات و الحاقات شرایط و مقررات حاضر را از طریق ارسال پیامک یا ایمیل و یا از طریق پیام داخل نرم‌افزار سیدرا به کاربران اطلاع دهد.

 

8.5) در راستای ایجاد بستر شفاف برای کاربران، ممکن است شرکت به کاربران اجازه ‌‌دهد عکس، فایل صوتی یا تصویری، اطلاعات، دست‌نوشته یا نظرات خود را در اپلیکیشن منتشر کنند. محتوای تولیدشده - و نه کپی شده - توسط کاربران به شیوه‌ی مذکور در مالکیت کاربران قرار دارد. اما کاربران با بارگذاری این موارد روی نرم‌افزارهای سیدرا اجازه‌ی استفاده، تغییر و انتشار آن را به هر نحو و در هر زمان به‌صورت رایگان، غیر قابل رجوع و قابل انتقال به شرکت واگذار می‌‌کند.

 

9.5) شرکت مختار است هرگونه محتوایی که کاربران به سیدرا ارسال می‌کنند را به هر نحو که صلاح می‌داند برای توسعه و تبلیغ خدمات خود استفاده نماید.

 

10.5)  شرکت حق ضبط و نگهداری تماس‌های تلفنی و مکالمات کاربران با مرکز تماس پشتیبانی را برای خود محفوظ می‌دارد. کاربران حق طرح هیچ‌گونه ادعا و اعتراضی در این خصوص نخواهند داشت.

 

ماده 6) تعهد کاربران در تمام خدمات

 

1.6) کاربر مشتری ملتزم و متعهد است مبلغ سفارش (حق الزحمه کاربر متخصص) را که وفق مفاد ماده ی 4 سند حاضر در اپلیکیشن سیدرا ثبت می گردد، به یکی از طرق پیش بینی شده در همان ماده بلافاصله بعد از انجام سفارش به کاربر متخصص پرداخت نماید. کاربر مشتری نمی تواند به میزان مبلغ سفارش ثبت شده در اپلیکیشن اعتراض کند یا پس از انجام سفارش، درخواست عودت وجه کند. در صورتی که کاربر مشتری به هر علت از جمله به خاطر اشکالات فنی، ارتباطی، قطع شبکه تلفن همراه، بروز نقص در نرم افزار و غیره نتواند مبلغ سفارش را به کاربر متخصص پرداخت کند، شرکت مجاز خواهد بود که این هزینه را از اعتبار کاربر مشتری در سیدرا کسر کند یا مبلغ آن را از نام برده وصول نماید و کاربر مشتری نمی تواند نسبت به این اقدام اعتراضی داشته باشد.

 

2.6) در صورتی که کاربر مشتری به هر علت بدون هماهنگی پشتیبانی یا بدون صدور رای کمیته داوری از پرداخت حق الزحمه کاربر متخصص تا 24 ساعت بعد از پایان کار امتناع ورزد، شرکت محق است به جهت تخلف نامبرده نسبت به مطالبه مبلغ به میزان 5 برابر هزینه سفارش به عنوان خسارت و وجه التزام این بند از شرایط و مقررات حاضر اقدام نماید. در صورت نارضایتی از عملکرد یا خدمات ارائه شده توسط کاربر متخصصص، کاربر مشتری ملزم است حق الزحمه کاربر متخصص را به صورت کامل پرداخت نموده و سپس از طریق پشتیبانی یا شرکت اعتراض و شکایت خود را پیگیری نماید. بدیهی است در صورتی که رای و تصمیم کمیته داوری بازگشت وجه به کاربر مشتری باشد، کاربر متخصص بر اساس شرایط و مقررات حاضر و قرارداد خصوصی متعهد است از این رای تمکین و تبعیت نموده و مبلغ سفارش را بازگرداند. در صورت استفاده کاربر مشتری از خدمات سیدرا هرگونه ادعایی اعم از انکار و تردید نسبت به این بند غیر قابل استماع و مردود است و کاربر مشتری حق هرگونه اعتراض را در این خصوص از خود سلب و ساقط می نماید. وصول تمام یا قسمتی از خسارت و وجه التزام فوق از اعتبار ریالی کاربر مشتری نزد شرکت بلامانع است.

 

 3.6) کاربر متخصص متعهد و ملتزم است حق استفاده و بهره‌برداری حاصل از سفارش‌های انجام شده از طریق نرم‌افزار سیدرا را بلافاصله بعد از انجام هر سفارش به شرکت پرداخت کند.

 

4.6) از آنجایی که ارائه سرویس خدمات خانگی به کاربر مشتری مستقیماً توسط کاربر متخصص و در محل کاربر مشتری صورت می‌پذیرد، کلیه مسئولیت‌های کیفری و حقوقی ناشی از اعمال و رفتار، کیفیت انجام سفارش، جرائم و تخلفات کاربران بر اساس اصل شخصی بودن جرم و مجازات مندرج در قانون مجازات اسلامی و اصل جبران زیان توسط واردکننده ضرر در قانون مسئولیت مدنی، بر عهده کاربران بوده و شرکت هیچگونه مسئولیتی اعم از کیفری و حقوقی در قبال ایشان و یا دیگر اشخاص ثالث اعم از حقیقی و حقوقی نخواهد داشت.

 

5.6) کاربران می‌پذیرند که هیچگونه رابطه استخدامی و کاری مشمول قانون کار با شرکت نداشته و ندارند و صرفاً استفاده‌کننده از خدماتی هستند که از طریق نرم‌افزار سیدرا به قصد تسهیل و ارتقاء کیفیت انجام سفارش خدمات خانگی، به ایشان عرضه می‌شود.

 

6.6) کاربر متخصص متعهد است پس از پذیرش درخواست کاربر مشتری، دقیقا در بازه زمانی ثبت شده در اپلیکیشن سیدرا به محل سفارش مراجعه کند. در مواردی که به هر دلیل نیاز به تغییر زمان مراجعه باشد، کاربران می‌بایست از طریق تماس با پشتیبانی سیدرا درخواست تغییر زمان را اعلام نمایند. اعلام درخواست به منزله تایید نبوده و اجازه تغییر زمان انجام سفارش صرفاً منوط به تایید پشتیبانی سیدرا بعد از هماهنگی‌های لازم است.

 

7.6) در صورت نارضایتی مشتری از خدمات ارائه شده توسط کاربر متخصص، کاربر متخصص 3 روز فرصت دارد رضایتمندی مشتری را با ارائه سرویس بهتر و استاندارد (تکرار سفارش) و یا جبران خسارت کسب نماید در غیر اینصورت موضوع اختلاف جهت هرگونه تصمیم گیری به کمیته داوری ارجاع خواهد شد.

 

8.6) کاربران اعم از متخصص و مشتری با علم و آگاهی کامل نسبت به این موضوع که اطلاعات کاربران سیدرا مهم‌ترین دارایی شرکت و مصداق اطلاعات محرمانه است متعهد هستند از هماهنگی مستقیم با کاربران جهت انجام سفارش (دور زدن شرکت) و یا هرگونه اقدام خارج از فرایندهای تعریف شده در سیدرا، اکیداً خودداری نمایند. لازم به ذکر است در صورت اقدام به ارتباط مستقیم (دور زدن سیدرا) میان کاربر مشتری و کاربر متخصص در هر زمان بعد از انجام اولین سفارش، چه درخواست ابتدایی انجام این کار از طرف کاربر مشتری بوده باشد چه از طرف کاربر متخصص، هر دو کاربر (متخصص و مشتری) مسئول بوده و هر یک مستقلا ملزم به به پرداخت 100،000،000 ریال وجه التزام در وجه شرکت به دلیل نقض تعهدات قراردادحاضر یا قرارداد خصوصی خواهند بود. در صورت استفاده کاربر از خدمات سیدرا هرگونه ادعایی اعم از انکار و تردید نسبت به این بند غیر قابل استماع و مردود است و کاربر حق هرگونه اعتراض را در این خصوص از خود سلب و ساقط می نماید. شرکت مخیر است از فناوری هایی همچون هوش مصنوعی و غیره جهت تشخیص احتمال تخطی کاربران از این تعهد استفاده نماید.

 

9.6) کاربران تحت هیچ شرایطی اجازه تماس مستقیم یا برقراری ارتباط اعم از مجازی یا غیره را با یکدیگر ندارد مگر جهت هماهنگی بابت امور یک سفارش (فقط در همان روز انجام سفارش و نه بعد از آن در حد هماهنگی نشانی، نحوه دسترسی، اقلام مورد نیاز) آن هم صرفاً به صورت تماس تلفنی یا پیامکی. بدیهی است هرگونه ارتباط مستقیم میان کاربران از طریق شبکه‌های اجتماعی و یا پیام‌رسان همچون واتساپ، تلگرام، اینستاگرام و دیگر پبام رسان ها یا شبکه های اجتماعی و یا ارسال درخواست دوستی یا ارتباط یا دنبال کردن در هر یک از شبکه های اجتماعی مجازی یا پذیرش آن تحت هر شرایط به منظور حفظ حریم خصوصی کاربران اکیدا ممنوع است.

 

10.6) کاربر متخصص متعهد است تحت هر شرایط از هرگونه درخواست از کاربر مشتری نسبت به ثبت امتیاز یا اعلام نظر درباره عملکرد کاربر متخصص در سامانه سیدرا خودداری نماید. ثبت امتیاز توسط کاربر مشتری اختیاری است.

 

11.6) کاربر متعهد است از هرگونه قرض گرفتن، قرض دادن و یا تبادل پول و کالاهای با ارزش و انجام هرگونه معامله با کاربر دیگر در هر زمان اکیداً خودداری نماید.

 

12.6) کاربر متخصص حق انجام خرید مایحتاج برای کاربر مشتری ولو به درخواست کاربر مشتری و نیز حق ارائه خدمات خارج از مهارت تخصصی خود را تحت هیچ شرایطی نخواهد داشت مگر با هماهنگی پشتیبانی.

 

13.6) همراه داشتن کارت شناسایی معتبر در هنگام مراجعه کاربر متخصص به محل سفارش الزامی است. در صورت عدم ارائه کارت شناسایی کاربر مشتری مخیر است در همان لحظه سفارش را بدون پرداخت هزینه لغو نماید و از ورود کاربر متخصص به محل خودداری نماید.

 

14.6) کاربران متعهد هستند در صورت بوجود آمدن هرگونه اختلاف، بلافاصله با پشتیبانی تماس گرفته و از هرگونه جر و بحث، مشاجره درگیری لفظی یا فیزیکی با یکدیگر اکیداً خودداری نمایند.

 

15.6) کاربر متعهد است در صورت مواجهه با هرگونه موضوع یا مورد مشکوک، خطر، تهدید و یا احساس ناامنی در زمان انجام سفارش به هر نحو، بلافاصله مورد را به پشتیبانی سیدرا گزارش دهد و در صورت ضرورت مجاز است با مرکز فوریت‌های پلیس و یا اورژانس در تماس باشد.

 

16.6) کاربران با استفاده از خدمات سیدرا اقرار می‌نمایند که فاقد هرگونه سوءپیشینه کیفری و یا ممنوعیت و تعقیب قضایی یا انتظامی بوده و متعهد هستند در صورت ضرورت بنا به درخواست شرکت نسبت به ارائه گواهی عدم سوءپیشینه کیفری از دستگاه قضایی اقدام نمایند. کاربران همچنین اقرار می‌نمایند فاقد سابقه مصرف یا اعتیاد به هرگونه مواد مخدر، روان‌گردان، مشروبات الکلی و غیره می‌باشند. عدم سوءپیشینه کیفری و عدم اعتیاد کاربران به عنوان شرط استفاده از خدمات نرم‌افزاری سیدرا شناخته شده و بدیهی است در صورتی که خلاف آن به هر نحو محرز شود، مصداق نقض تعهد توسط کاربر است و شرکت می‌تواند از طریق مراجع قضائی ذیصلاح پیگیری حقوقی لازم را انجام دهد.

 

17.6) کاربر متخصص متعهد است تحت هیچ‌شرایطی کاربر مشتری را وادار به پرداخت نقدی مبلغ سفارش نخواهد کرد. احترام به حق انتخاب کاربر مشتری در انتخاب روش پرداخت مبلغ سفارش (نقدی یا آنلاین) از جمله تعهدات کاربر متخصص است.

 

18.6) کاربر متخصص با آگاهی کامل نسبت به اینکه حضور در دوره کارآموزی به عنوان یک فرآیند آموزشی و به منزله همیاری در انجام یک سفارش بدون دریافت هرگونه حق‌الزحمه است، متعهد می‌گردد هیچگونه هزینه‌ای بابت سفارش‌هایی که به عنوان کارآموز به همراه مربی در محل کاربر مشتری حاضر می‌شود از کاربر مشتری یا مربی مطالبه نخواهد کرد. کاربر مشتری می‌بایست از پرداخت هرگونه هزینه مازاد به دلیل حضور نیروی کمکی (کارآموز) در سفارش به مربی یا کارآموز خودداری نماید و در صورت درخواست پرداخت از طرف مربی یا کارآموز بلافاصله موضوع را به پشتیبانی گزارش نماید.

 

19.6) کاربر متخصص متعهد است در سفارش‌هایی که به عنوان کارآموز حاضر می‌شود از نظر برنامه کاری در اختیار و تحت نظارت مربی بوده و بدون نظارت و یا هماهنگی با ایشان هیچگونه اقدامی را انجام نخواهد داد و دقیقا مطابق دستورات و آموزه‌های مربی در چارچوب شرایط و مقررات شرکت و تعهدات خود در قرارداد خصوصی به عنوان همیار مربی به ارائه خدمات به کاربر مشتری خواهد پرداخت.

 

20.6) کاربر متخصص متعهد است در سفارش‌هایی که به عنوان مربی حاضر می‌شود مسئولیت کامل ارائه خدمات با کیفیت به کاربر مشتری و کسب رضایت کاربر مشتری را به عهده خواهد داشت و از نیروی کارآموز در چارچوب شرایط و مقررات و تعهدات خود در قرارداد خصوصی به عنوان همیار و نیروی تحت آموزش استفاده خواهد نمود. بدیهی است امتیاز و نظر نهایی کاربر مشتری در رابطه با اینگونه سفارش‌ها فقط در سوابق کاربر متخصص که نقش مربی را به عهده داشته است لحاظ خواهد شد.

 

21.6) در سفارش‌های کارآموزی تمامی تصمیم‌گیری‌ها و اقدامات در خصوص نحوه انجام کار، زمان انجام، گردش کار، تقسیم وظایف، زمان شروع و پایان سفارش، موارد مربوط به بازنگری، ارتباط با کاربر مشتری، ارتباط با پشتیبانی در رابطه با سفارش، دریافت حق‌الزحمه از کاربر مشتری و غیره بر عهده متخصصی است که نقش مربی را بر عهده دارد و کاربر متخصص با نقش کارآموز متعهد است در تمامی موارد در چارچوب شرایط و مقررات و تعهدات خود در قرارداد خصوصی از مربی تبعیت نماید. بدیهی است مربی ضامن مسئولیت‌های حقوقی و کیفری که حین انجام سفارش یا بعد از آن متوجه کارآموز است نمی‌باشد و تمامی مسئولیت‌های حقوقی و کیفری ناشی از انجام فعل، ترک فعل، یا هرگونه رفتار، عملکرد، جرم و یا تخلف هر کاربر متوجه همان کاربر می‌باشد.

 

22.6) نظر به اینکه شرکت با ارائه خدمات نرم‌افزاری، به منزله یک واسط عمل کرده و تنها ارتباط میان متقاضیان خدمات خانگی (کاربر مشتری) و ارائه‌دهندگان خدمات خانگی (کاربر متخصص) را تسهیل می‌نماید، ضامن صلاحیت، رفتار، اعمال، اعتبار و خوش حسابی کاربران نبوده و هیچگونه مسئولیت حقوقی و کیفری در این خصوص و اتفاقات حین انجام سفارش نخواهد داشت.

 

23.6) هرگونه اقدامی از سوی کاربران که منجر به ورود خسارت به شهرت، اعتبار و دارایی‌های شرکت شود تخلف از شرایط قراردادی و قانونی تلقی خواهد شد. شرکت این حق را برای خود محفوظ می‌داند که حساب کاربر متخلف را مسدود کند و در صورت نیاز اقدامات قانونی لازم را علیه متخلف به‌عمل آورد و خسارت و حقوق قانونی خود را مطالبه کند.

 

24.6) درخواست غذا اعم از صبحانه، ناهار، شام و یا میان وعده و نوشیدنی هایی همچون چای، قهوه، نوشابه و غیره به جز آب آشامیدنی توسط کاربر متخصص از کاربر مشتری در زمان انجام سفارش اکیدا ممنوع است. کاربر مشتری مخیر است در صورت تمایل خود نسبت به تهیه غذا یا نوشیدنی برای کاربر متخصص اقدام نماید و انجام این کار کاملا اختیاری است. کاربر متخصص می تواند وعده غذایی مختصر، بدون بو و بدون نیاز به طبخ مجدد یا یک فلاسک کوچک چای درمحل مشتری به همراه خود داشته باشد و در مدت زمان حداکثر 20 دقیقه شخصا مصرف نموده و از اشتراک هرگونه خوراکی با کاربر مشتری یا سایر افراد حاضر در محل سفارش خودداری نماید. کاربر متخصص حق استفاده از ظروف و وسایل آشپزخانه مشتری را برای صرف وعده غذایی یا نوشیدنی خود ندارد.

 

25.6) به منظور حفظ کیفیت انجام سرویس و بازدهی کاربر متخصص، در سفارش هایی که در محل کاربر مشتری انجام می شود کاربر متخصص اجازه دارد به ازای هر 2 ساعت کار حداکثر 10 دقیقه استراحت کند و این مدت زمان استراحت بخشی از زمان سفارش محسوب می شود. کاربر متخصص اجازه تجمیع زمان استراحت خود را ندارد و در صورتی که بعد از گذشت 2 ساعت کار از مدت زمان استراحت خود استفاده نکند نمی تواند این فرصت را با فرصت استراحت 2 ساعت بعدی تجمیع کند. در صورتی که کاربر متخصص در طول انجام یک سفارش از مدت زمان استراحت مجاز خود در طول انجام سفارش استفاده نکرده باشد حق ندارد این فرصت را از مدت زمان سفارش ثبت شده در اپلیکیشن کسر کند. در صورتی که کاربر متخصص در طول انجام یک سفارش از مدت زمان استراحت بیش از حد تعیین شده استفاده کرده باشد، مجموع زمان تلف شده به زمان اتمام سفارش افزوده خواهد شد. 

 

26.6) در صورت حمله‌ور شدن حیوانات خانگی به کاربر متخصص در محل سفارش، تمامی مسئولیت و عواقب متوجه کاربر مشتری خواهد بود.

 

27.6) کاربر مشتری متعهد است شرایط محیطی امن و مناسب جهت انجام سفارش را فراهم آورد. بدیهی است در صورتی که شرایط محیطی جهت ارائه سرویس در محل انجام سفارش مناسب نباشد، کاربر متخصص می‌تواند مشروط به موافقت پشتیبانی سفارش را لغو نماید.

 

28.6) کاربر مشتری متعهد است در صورت وقوع هرگونه حادثه یا صدمه برای کاربر متخصص بلافاصله ابتدا با مرکز فوریت های پزشکی ( 115 ) و سپس با پشتیبانی سیدرا تماس بگیرد و تمام تلاش خود را برای امدادرسانی به کاربر متخصص مصدوم در کمترین زمان انجام دهد.

 

29.6) کاربران می‌پذیرند انجام هرگونه فعالیت خطرناک و ناایمن توسط کاربر متخصص در حین انجام سفارش ممنوع است. جابه‌جایی وسائل سنگین، کار با اجسام تیز و برنده، کار در ارتفاع بدون مهارت و تجهیزات ایمنی لازم، شستشوی شیشه‌های خارجی به جز در سفارش‌های نماشویی ساختمان و هرگونه فعالیت خارج از مهارت تعریف شده برای کاربر متخصص، اکیداً ممنوع است و مسئولیت هرگونه حادثه به دلیل عدم توجه به این بند متوجه کاربران است.

 

30.6) در صورتی که کاربر مشتری دلایلی اعم از 1- ثبت اشتباه موقعیت سفارش یا نشانی دقیق در اپلیکیشن که منجر به تاخیر در حضور کاربر متخصص در محل سفارش شود، 2- تاخیر در حضور کاربر مشتری یا نماینده آن در محل سفارش، 3- تاخیر به دلیل فراهم نبودن لوازم کار یا اقلام مصرفی که بر عهده کاربر مشتری بوده است، 4- آماده نبودن شرایط محیطی محل انجام سفارش جهت ارائه سرویس توسط متخصص، باعث بوجود آمدن تاخیر در شروع کار کاربر متخصص شود، مدت زمان تاخیر جزء ساعات ارائه خدمت محسوب می گردد و کاربر متخصص هیچ مسئولیتی برای جبران مدت زملن تاخیر یا اضافه شدن آن به زمان اتمام سفارش نخواهد داشت. 

 

31.6) در صورتی که کاربر متخصص به هر دلیل با تاخیر در محل انجام سفارش حاضر شود ولو با هماهنگی کاربر مشتری، مدت زمان سفارش از زمان شروع کار محسوب خواهد شد. این شرط به معنی مجاز بودن تاخیر نبوده و کاربر متخصص موظف است در موعد مقرر و ثبت شده در اپلیکیشن در محل انجام سفارش حاضر شود در غیر این صورت مطابق قوانین و شرایط و قرارداد خصوصی با ایشان برخورد خواهد شد.

 

32.6) در صورت تاخیر کاربر متخصص در مراجعه به محل مشتری بدون هماهنگی با کاربر مشتری و پشتیبانی، شرکت مخیر است سفارش را لغو نماید. بدیهی است کاربر مشتری در صورت عدم حضور کاربر متخصص در موعد مقرر، جهت اطمینان از مراجعه با تاخیر (در راه بودن) یا عدم مراجعه کاربر متخصص یا جهت لغو سفارش می‌بایست با پشتیبانی ارتباط برقرار کند. اختیار لغو سفارش در چنین شرایطی با شرکت است.

 

33.6) در صورتی که کاربر مشتری بدون هماهنگی با پشتیبانی و بدون ارائه دلایل موجه بخواهد کاربر متخصص را از محل انجام سفارش اخراج کند یا از ادامه انجام کار توسط ایشان جلوگیری به عمل بیاورد، کاربر مشتری متعهد است مبلغ کامل سفارش را به کاربر متخصص پرداخت کند.

 

34.6) کاربر متخصص متعهد است در محل انجام سفارش به اعمالی چون عکس‌برداری، فیلم‌برداری و یا صدابرداری به هر نحو، خوابیدن، دراز کشیدن، استحمام، شنا، استفاده از سونا و جکوزی، ماساژ، سرو یا نوشیدن هرگونه مشروبات الکلی، کشف حجاب در برابر افراد نامحرم، انجام هرگونه شوخی یا بازی فردی یا گروهی، هرگونه رقص یا حرکات موزون، پاسخ دادن به زنگ خانه یا تلفن کاربر مشتری بدون کسب اجازه، سرکشی بدون اجازه به یخچال و کمد یا کابینت، دور انداختن وسایل کاربر مشتری و استفاده از مواد خوراکی متعلق به کاربر مشتری و استعمال هرگونه دخانیات حتی در صورتی که به درخواست کاربر مشتری بوده باشد، اقدام نخواهد نمود. کاربر مشتری می‌پذیرد درخواست انجام موارد مذکور از کاربر متخصص اکیداً ممنوع است.

 

35.6) کاربر متعهد است از زیورآلات و لوازم گران‌قیمت (همچون طلا، نقره، عتیقه جات، جواهر و غیره)، هرگونه دارایی ارزشمند (همچون پول نقد، سکه و ارز)، اوراق بهادار یا تعهدآور (همچون چک، سفته و غیره) و یا هرگونه اشیاء قیمتی یا ارزشمند متعلق به خود (مادی یا معنوی) در محل انجام سفارش‌ به نحو مطلوب حفاظت نماید. تاکید می‌گردد در صورت مفقود شدن یا سرقت موارد فوق‌الذکر هیچگونه مسئولیتی اعم از حقوقی و کیفری متوجه شرکت یا مدیران آن نبوده و تمام مسئولیت متوجه کاربر مشتری و متخصص یا سایر اشخاص حاضر در محل سفارش خواهد بود. شرکت تلاش می‌کند در صورت نیاز به هرگونه پیگیری همکاری لازم را با مال‌باخته یا مراجع انتظامی و قضائی انجام دهد.

 

36.6) کاربران متخصص متعهد هستند از اقدام به نگهداری از کودک، سالمند یا بیمار در محل انجام سفارش ولو به درخواست کاربر مشتری اکیداً خودداری نمایند.

 

37.6) کاربران متخصص متعهد هستند از به همراه داشتن نوزاد یا کودک، حیوان خانگی و هرگونه اجسام، ابزار یا وسایل غیرمتعارف و غیر مرتبط با سفارش اکیداً خودداری نمایند.

 

38.6) کاربران متخصص می‌پذیرند در صورتی که در محل انجام سفارش حیوانات خانگی وجود داشت، اقدام به غذا دادن یا آب دادن، جابه‌جایی یا نوازش حیوانات بدون کسب اجازه از کاربر مشتری ممنوع است. همچنین آبیاری یا هرس کردن گل و گیاهان خانگی خاص بدون کسب اجازه از کاربر مشتری ممنوع است.

 

39.6) کاربر متخصص می‌پذیرد در صورتی که ناظر مخفی در یک سفارش هرگونه تخلف یا نقض تعهد را به شرکت گزارش دهد، بلافاصله کاربر متخصص به صورت دائم غیرفعال خواهد شد. هویت ناظر مخفی فقط برای شرکت معلوم بوده و به هیچ عنوان به جز به درخواست مراجع قضائی افشاء نخواهد شد.

 

40.6) کاربران در کمال صحت عقل و اراده اقرار می‌نماید واجد تمامی شرایط قانونی و قراردادی نسبت به استفاده از خدمات شرکت بوده و همچنین کاربران اقرار می‌نمایند کلیه اظهارات، اعلامات، تائیدیه‌ها و محتویات و مندرجات اسناد و مدارک ارائه شده و اطلاعات اعلامی به شرکت و هر آنچه که در آینده اعلام و ارائه می‌گردد منطبق با واقع و حقیقت می‌باشد. در صورتیکه به هر دلیل اعم از اعلام مراجع و اشخاص، خلاف اظهارات کاربران اعلام یا احراز گردد، شرکت محق می باشد ضمن غیر فعال نمودن دائمی کاربر خاطی و به جهت تخلف نامبرده از موارد فوق نسبت به مطالبه مبلغ 100،000،000 ریال بعنوان خسارت و وجه التزام این شرایط و مقررات اقدام نماید. وصول تمام یا قسمتی از خسارت و وجه التزام فوق از اعتبار ریالی کاربر نزد شرکت بلامانع است.

 

41.6) کاربر متخصص علاوه بر شرایط و مقررات سند حاضر متعهد به رعایت تمامی مفاد و توافقات قرارداد خصوصی خود با شرکت است. در صورت به‌وجود آمدن هرگونه تضاد، تناقض یا اختلاف بین شرایط و مقررات حاضر و مفاد قرارداد خصوصی، ملاک و معیار قرارداد خصوصی است.

 

ماده 7) تعهد کاربران در خدمت نظافت استاندارد

 

1.7) کاربر مشتری متعهد است در سفارش‌های نظافت استاندارد، تمامی لوازم و ابزار کار و مواد شوینده را در اختیار کاربر متخصص قرار دهد. در صورتی که به علت عدم رعایت این بند سفارش لغو شود یا انجام نشود، کاربر مشتری متعهد به پرداخت خسارت به کاربر متخصص به میزان مبلغ کل سفارش ثبت شده در اپلیکیشن خواهد بود حتی اگر هیچ سرویسی از طرف کاربر متخصص ارائه نشده باشد.

 

2.7) کاربر متخصص متعهد است در صورتی که در زباله یا نخاله‌های جمع‌آوری شده از محل انجام سفارش و یا درهرگونه کیف، کیسه، جعبه و یا بسته‌ای که به همراه کاربر متخصص از محل انجام سفارش خارج می‌شود شیء و یا اشیاء قیمتی، پول، چک، سکه، سفته، هرگونه اسناد مالکیت، اسناد هویتی همچون شناسنامه کارت ملی و پاسپورت، طلا، نقره و جواهر و یا غیره را یافت نمود بلافاصله مشتری را از این موضوع مطلع سازد و رفع مسئولیت نماید. بدیهی است مسئولیت خارج شدن هرگونه شیء یا وسائل یا اوراق بهادار از محل انجام سفارش توسط کاربر متخصص برعهده کاربر متخصص بوده و در صورتی که بدون اطلاع مشتری هرگونه اشیاء قیمتی یا اوراق بهادار در زباله‌های جمع‌آوری شده و یا به هرنحو همراه کاربر متخصص وجود داشته باشد به منزله قصد سرقت کاربر متخصص از محل مشتری و نقض تعهدات قرارداد جاری خواهد بود.

 

3.7) کاربر متخصص متعهد است در صورت وجود احتمال آسیب دیدگی، خرابی و یا تغییر رنگ و شکل وسایل یا سطوح موجود در محل انجام سفارش، قبل از انجام کار موضوع را به اطلاع مشتری و همچنین پشتیبانی سیدرا برساند و در صورت موافقت مشتری و با مسئولیت خود مشتری نسبت به انجام کار اقدام نماید. بدیهی است در صورت عدم انجام این بند تمامی مسئولیت متوجه کاربر متخصص خواهد بود.

 

4.7) کاربر متخصص می‌پذیرد که پشتیبانی سیدرا مختار است مواردی همچون عکس از ظاهر، البسه یا تجهیزات کاربر متخصص را برای بررسی آراسته بودن ظاهر و مجهز بودن کاربر متخصص پیش از شروع کار درخواست نماید و کاربر متخصص ملزم به در اختیار گذاشتن فوری موارد درخواستی می‌باشد.

 

5.7) کاربر متخصص متعهد است بلافاصله بعد از حرکت به سمت محل انجام سفارش از طریق اپلیکیشن نسبت به اعلام شروع حرکت به سیدرا و مشتری اقدام نماید. همچنین کاربر متخصص متعهد است به محض شروع کار در محل انجام سفارش نسبت به اعلام شروع کار به سیدرا از طریق اپلیکیشن و یا دیگر کانال‌های ارتباطی اقدام نماید. کاربر متخصص متعهد است به محض پایان کار و پیش از ترک محل انجام سفارش نسبت به اعلام پایان کار به سیدرا از طریق اپلیکیشن و یا دیگر کانال‌های ارتباطی اقدام نماید.

 

6.7) کاربر متخصص متعهد است تحت هیچ‌شرایطی بدون هماهنگی و اجازه پشتیبانی پیش از اتمام ساعت کاری تعیین شده محل مشتری را ترک نخواهد نمود.

 

7.7) کاربر متخصص متعهد است در شستشو یا جرم‌گیری شیرآلات، اجاق گاز و سینک ظرفشویی و هرنوع وسیله استیل یا سطوح صیقلی و لعاب‌دار دقت‌عمل ویژه‌ای را به خرج خواهد داد. بدیهی است در صورت استفاده از مواد شوینده یا جرم‌گیر نامناسب و بروز هرگونه خسارت به اینگونه وسایل، کاربر متخصص ملزم به پرداخت نقدی تمام خسارت به مشتری ظرف 48 ساعت خواهد بود. 

 

8.7) کاربر متخصص متعهد است در نظافت وسایل الکترونیکی و حساس همچون تلویزیون، ماشین لباسشویی و غیره دقت‌عمل ویژه‌ای را به خرج خواهد داد. بدیهی است در صورت آسیب دیدن وسایل الکترونیکی مشتری به هر شکل که ناشی از بی‌دقتی کاربر متخصص باشد، کاربر متخصص ملزم به پرداخت نقدی تمام خسارت به مشتری ظرف 48 ساعت خواهد بود.

 

9.7) کاربر متخصص متعهد است در صورت بوجود آمدن هرگونه شکستگی در ظروف، مجسمه، گلدان، آینه، شیشه، قاب عکس یا سایر وسایل شکستنی متعلق به مشتری، بلافاصله مشتری و پشتیبانی سیدرا را از این رخداد آگاه نماید. بدیهی است مخفی نگه‌داشتن این حادثه از دید مشتری به هرنحو و یا عدم اطلاع به پشتیبانی سیدرا، به عنوان ایجاد خسارت عمدی به مشتری تلقی شده و علاوه بر ضرورت پرداخت خسارت توسط کاربر متخصص، این موضوع مصداق نقض تعهدات و قابل پیگیری حقوقی خواهد بود.

 

10.7) کاربر مشتری متعهد است در صورت لغو دیر هنگام پس از اعزام کاربر متخصص به محل سفارش مبلغ 50،000 تومان به عنوان جبران هزینه ایاب و ذهاب به کاربر متخصص بپردازد. شرکت محق و مخیر است هزینه لغو سفارش را از اعتبار کاربر مشتری در اپلیکیشن کسر و به کاربر متخصص پرداخت کند.

 

ماده 8) تعهد کاربران در خدمت نظافت پرمیوم

 

1.8) کاربر متخصص پریمیوم متعهد می‌گردد در صورت پذیرش سفارش پریمیوم با شوینده، ابزار کامل کار و لوازم مصرفی حداقل شامل کیف کار، لباس فرم پاکیزه، انواع شوینده و جرم‌گیر درجه یک، دستمال‌های ضروری شستشو شده و ضدعفونی شده، کاردک، شیشه‌پاک‌کن درجه یک، ضدعفونی کننده سطوح، قرص جرم‌گیر توالت فرنگی، دست‌کش یک‌بار مصرف، فرچه مسواکی ضدعفونی شده، سیم ظرف‌شوئی و هرگونه اقلام مصرفی یا کاربردی مورد نیاز جهت ارائه سرویس کامل و با کیفیت حداکثری به کاربر مشتری را به جز تی به همراه خواهد داشت. در سفارش‌های پریمیوم با شوینده کاربر مشتری به جز تی (به دلیل مسائل بهداشتی) هیچگونه تعهدی برای تهیه یا داشتن سایر لوازم کار و اقلام مصرفی سرویس نظافت ندارد. بدیهی است حضور کاربر متخصص در محل سفارش جهت انجام یک سفارش پریمیوم با شوینده، بدون در اختیار داشتن ابزار و لوازم فوق‌الذکر اکیداً ممنوع است و تنها در صورتی که باوجود به همراه داشتن اقلام مذکور، کاربر مشتری تمایل به استفاده از ابزار و شوینده‌های شخصی داشته باشد، کاربر متخصص مجاز است حتی‌الامکان از ابزارها و شوینده‌های متعلق به کاربر مشتری جهت انجام کار استفاده نماید مشروط به اینکه انجام این عمل منجر به کاهش کیفیت خدمات ارائه شده نشود.

 

2.8) کاربر متخصص پریمیوم متعهد می‌گردد در صورت ارجاع و پذیرش سفارش پریمیوم با شوینده، هزینه تامین تمامی لوازم و اقلام مصرفی سفارش را به عهده خواهد داشت و حق مطالبه وجه مازاد بر هزینه سفارش ثبت شده در اپلیکیشن بابت لوازم مصرفی را از کاربر مشتری تحت هیچ شرایطی نخواهد داشت. قیمت ثبت شده در اپلیکیشن سیدرا در رابطه با سفارش‌های پریمیوم با شوینده با در نظر گرفتن هزینه تمامی لوازم و اقلام مصرفی مورد نیاز برای انجام سفارش محاسبه شده و به عنوان مبلغ نهایی سفارش توسط کاربر مشتری قابل پرداخت می‌باشد.

 

3.8) کاربر مشتری متعهد است در سفارش‌های نظافت پریمیوم بدون شوینده، تمامی لوازم و ابزار کار و مواد شوینده را در اختیار کاربر متخصص قرار دهد. در صورتی که به علت عدم رعایت این بند سفارش لغو شود یا انجام نشود، کاربر مشتری متعهد به پرداخت خسارت به کاربر متخصص به میزان مبلغ کل سفارش ثبت شده در اپلیکیشن خواهد بود حتی اگر هیچ سرویسی از طرف کاربر متخصص ارائه نشده باشد.

 

4.8) کاربر متخصص پریمیوم متعهد است در صورتی که در زباله یا نخاله‌های جمع‌آوری شده از محل انجام سفارش و یا درهرگونه کیف، کیسه، جعبه و یا بسته‌ای که به همراه کاربر متخصص از محل انجام سفارش خارج می‌شود شیء و یا اشیاء قیمتی، پول، چک، سکه، سفته، هرگونه اسناد مالکیت، اسناد هویتی همچون شناسنامه کارت ملی و پاسپورت، طلا، نقره و جواهر و یا غیره را یافت نمود بلافاصله مشتری را از این موضوع مطلع سازد و رفع مسئولیت نماید. بدیهی است مسئولیت خارج شدن هرگونه شیء یا وسائل یا اوراق بهادار از محل انجام سفارش توسط کاربر متخصص برعهده کاربر متخصص بوده و در صورتی که بدون اطلاع مشتری هرگونه اشیاء قیمتی یا اوراق بهادار در زباله‌های جمع‌آوری شده و یا به هرنحو همراه کاربر متخصص وجود داشته باشد به منزله قصد سرقت کاربر متخصص از محل مشتری و نقض تعهدات قرارداد جاری خواهد بود.

 

5.8) کاربر متخصص متعهد است در صورت وجود احتمال آسیب دیدگی، خرابی و یا تغییر رنگ و شکل وسایل یا سطوح موجود در محل انجام سفارش، قبل از انجام کار موضوع را به اطلاع مشتری و همچنین پشتیبانی سیدرا برساند و در صورت موافقت مشتری و با مسئولیت خود مشتری نسبت به انجام کار اقدام نماید. بدیهی است در صورت عدم انجام این بند تمامی مسئولیت متوجه کاربر متخصص خواهد بود.

 

6.8) کاربر متخصص پریمیوم می‌پذیرد که پشتیبانی سیدرا مختار است مواردی همچون عکس از ظاهر، البسه یا تجهیزات کاربر متخصص را برای بررسی آراسته بودن ظاهر و مجهز بودن کاربر متخصص پیش از شروع کار درخواست نماید و کاربر متخصص ملزم به در اختیار گذاشتن فوری موارد درخواستی می‌باشد.

 

7.8) کاربر متخصص پریمیوم متعهد است بلافاصله بعد از حرکت به سمت محل انجام سفارش از طریق اپلیکیشن نسبت به اعلام شروع حرکت به سیدرا و مشتری اقدام نماید. همچنین کاربر متخصص متعهد است به محض شروع کار در محل انجام سفارش نسبت به اعلام شروع کار به سیدرا از طریق اپلیکیشن و یا دیگر کانال‌های ارتباطی اقدام نماید. کاربر متخصص متعهد است به محض پایان کار و پیش از ترک محل انجام سفارش نسبت به اعلام پایان کار به سیدرا از طریق اپلیکیشن و یا دیگر کانال‌های ارتباطی اقدام نماید.

 

8.8) کاربر متخصص پریمیوم متعهد است تحت هیچ‌شرایطی بدون هماهنگی و اجازه پشتیبانی پیش از اتمام ساعت کاری تعیین شده محل مشتری را ترک نخواهد نمود.

 

9.8) کاربر متخصص پریمیوم متعهد است در شستشو یا جرم‌گیری شیرآلات، اجاق گاز و سینک ظرفشویی و هرنوع وسیله استیل یا سطوح صیقلی و لعاب‌دار دقت‌عمل ویژه‌ای را به خرج خواهد داد. بدیهی است در صورت استفاده از مواد شوینده یا جرم‌گیر نامناسب و بروز هرگونه خسارت به اینگونه وسایل، کاربر متخصص ملزم به پرداخت نقدی تمام خسارت به مشتری ظرف ۴۸ ساعت خواهد بود.

 

10.8) کاربر متخصص پریمیوم متعهد است در نظافت وسایل الکترونیکی و حساس همچون تلویزیون، ماشین لباسشویی و غیره دقت‌عمل ویژه‌ای را به خرج خواهد داد. بدیهی است در صورت آسیب دیدن وسایل الکترونیکی مشتری به هر شکل که ناشی از بی‌دقتی کاربر متخصص باشد، کاربر متخصص ملزم به پرداخت نقدی تمام خسارت به مشتری ظرف ۴۸ ساعت خواهد بود.

 

11.8) کاربر متخصص پریمیوم متعهد است در صورت بوجود آمدن هرگونه شکستگی در ظروف، مجسمه، گلدان، آینه، شیشه، قاب عکس یا سایر وسایل شکستنی متعلق به مشتری، بلافاصله مشتری و پشتیبانی سیدرا را از این رخداد آگاه نماید. بدیهی است مخفی نگه‌داشتن این حادثه از دید مشتری به هرنحو و یا عدم اطلاع به پشتیبانی سیدرا، به عنوان ایجاد خسارت عمدی به مشتری تلقی شده و علاوه بر ضرورت پرداخت خسارت توسط کاربر متخصص، این موضوع مصداق نقض تعهدات و قابل پیگیری حقوقی خواهد بود.

 

12.8) کاربر مشتری متعهد است در صورت لغو دیر هنگام پس از اعزام کاربر متخصص به محل سفارش ۳۰ درصد از مبلغ سفارش را به عنوان جبران خسارت به کاربر متخصص بپردازد. همچنین کاربر مشتری متعهد است در صورت لغو سفارش پیش از اعزام کاربر متخصص ۲۰ درصد از مبلغ سفارش را به عنوان جبران خسارت به کاربر متخصص بپردازد. شرکت محق و مخیر است هزینه لغو سفارش را از اعتبار کاربر مشتری در اپلیکیشن کسر و به کاربر متخصص پرداخت کند.

 

 

ماده 9) تعهد کاربران در سرویس ضدعفونی

 

1.9) کاربر متخصص در سفارش‌های ضدعفونی متعهد به استفاده از مواد ضدعفونی‌کننده استاندارد مورد تایید وزارت بهداشت همچون پرکلرین و اتانول می‌باشد.

 

2.9) کاربر متخصص متعهد است با ماسک،‌ دستکش و لباس ایزوله و با رعایت کلیه پروتکل‌های بهداشتی در محل سفارش حاضر شود. بدیهی‌ است در صورت تخلف کاربر مشتری می‌تواند سفارش را بدون پرداخت هرگونه وجه لغو نماید.

 

 3.9) کاربر مشتری متعهد است از حضور کودکان، افراد سالمند و افرادی که دچار بیماری‌های تنفسی هستند در محیط هنگام انجام سرویس ضدعفونی تا یک ساعت بعد از آن خودداری نماید. بدیهی است در صورت عدم توجه به این بند مسئولیت کلیه عواقب متوجه کاربر مشتری خواهد بود.

 

4.9) کاربر مشتری متعهد است از حضور حیوانات خانگی و همچنین گل و گیاهان حساس در محیط هنگام انجام سرویس ضدعفونی تا یک ساعت بعد از آن خودداری نماید. بدیهی است در صورت عدم توجه به این بند مسئولیت کلیه عواقب متوجه کاربر مشتری خواهد بود.

 

 

ماده 10) تعهدات کاربران در سرویس مبل شویی

 

1.10) کاربر متخصص متعهد است در صورت وجود احتمال آسیب دیدگی، خرابی، پارگی و یا تغییر رنگ و شکل مبلمان یا دیگر وسایل یا سطوح موجود در محل انجام سفارش، قبل از انجام کار موضوع را به اطلاع کاربر مشتری و همچنین پشتیبانی برساند و در صورت موافقت کاربر مشتری و با مسئولیت خود کاربر مشتری نسبت به انجام کار اقدام نماید. بدیهی است در صورت عدم انجام این شرط تمامی مسئولیت متوجه کاربر متخصص خواهد بود.

 

2.10) کاربر متخصص متعهد می‌گردد در تمامی سفارش‌های مبل‌شویی ابزار کامل کار و هرگونه اقلام مصرفی یا کاربردی مورد نیاز جهت ارائه سرویس کامل و با کیفیت حداکثری شستشوی مبلمان را به همراه خواهد داشت و کاربر مشتری تعهدی به تهیه یا داشتن اقلام فوق ندارد. بدیهی است حضور در محل سفارش بدون در اختیار داشتن ابزار و لوازم مورد نیاز اکیداً ممنوع است.

 

3.10) کاربران می‌پذیرند در رابطه با مبلمان گران‌قیمت و یا خاص، ابتدا با هماهنگی یکدیگر بخش کوچکی از سطح مبل و یا یک مبل تک نفره برای تست شستشو و خشک شود و در صورتی که کاربر مشتری از نتیجه کار رضایت داشت نسبت به شستشوی تمام مبلمان اقدام شود.

 

4.10) کاربر متخصص متعهد است در صورتی که احتمال آسیب کف‌پوش زیر مبلمان شامل سنگ، پارکت، فرش و غیره وجود دارد، ضمن آگاهی سازی کاربر مشتری از یک پارچه زیرانداز جهت جلوگیری از هرگونه خسارت استفاده نماید. همچنین کاربر مخصص می‌بایست بلافاصله بعد از انجام شستشوی مبلمان نسبت جمع‌آوری کف، نظافت و خشک کردن تمام سطوح پیرامون مبلمان اقدام نماید.

 

5.10) کاربران می‌پذیرند از انجام هرگونه خدمات تعمیرات مبلمان بدون هماهنگی با پشتیبانی خودداری خواهند نمود.

 

6.10) کاربران می‌پذیرند تمامی خدمات می‌بایست در محل کاربر مشتری انجام شود و تحت هیچ شرایطی نسبت به خروج مبلمان یا دیگر وسایل متعلق به کاربر مشتری به بیرون از محل ولو برای انجام خدمات، اکیداً ممنوع است.

 

7.10) در رابطه با مبلمان بسیار گران‌قیمت یا خاص، می‌بایست قراردادی مکتوب مستقلا میان کاربر مشتری و کاربر متخصص با ذکر تمامی تعهدات طرفین و تضامین لازم امضاء و تبادل شود و تصویر آن برای شرکت ارسال شود. در چنین شرایطی مبلغ قرارداد به عنوان مبلغ سفارش در اپلیکیشن ثبت می‌گردد.

 

 

ماده 11) تعهدات کاربران در سرویس قالیشویی

 

 1.11) کاربر متخصص متعهد است در صورت وجود احتمال آسیب دیدگی، خرابی، پارگی و یا تغییر رنگ و شکل فرش‌ها در اثر شستشو یا حمل و نقل، قبل از انجام کار موضوع را به اطلاع کاربر مشتری و همچنین پشتیبانی برساند و در صورت موافقت کاربری مشتری و با مسئولیت خود کاربر مشتری نسبت به انجام کار اقدام نماید. بدیهی است در صورت عدم انجام این شرط تمامی مسئولیت متوجه کاربر متخصص خواهد بود.

 

2.11) کاربر متخصص متعهد است حداکثر به مدت ۷۲ ساعت بعد از جمع‌آوری فرش‌ها نسبت به شستشو و تحویل آن اقدام خواهد نمود. بدیهی است در موارد استثناء که به مدت زمان بیشتری جهت انجام خدمات نیاز است هماهنگی کاربر متخصص با پشتیبانی در این رابطه ضروری می‌باشد.

 

3.11) کاربران می‌پذیرند از انجام هرگونه خدمات تعمیرات، ترمیم یا لکه‌برداری فرش بدون هماهنگی با پشتیبانی خودداری خواهند نمود.

 

4.11) کاربران می‌پذیرند مبلغ نهایی سفارش ثبت شده در اپلیکیشن با در نظر گرفتن هزینه تمامی موارد همچون جمع‌آوری، حمل و نقل، شستشو، پهن کردن مجدد و غیره محاسبه شده و به عنوان مبلغ نهایی سفارش توسط کاربر مشتری قابل پرداخت می‌باشد.

 

5.11) کاربر متخصص متعهد است در تمامی سفارش‌ها جمع آوری و پهن کردن مجدد فرش‌ها را برای کاربر مشتری انجام دهد. بنابراین جمع‌آوری فرش‌ها قبل از شستشو و پهن کردن مجدد فرش‌ها بعد از شستشو در محل کاربر مشتری جزء وظایف و تعهدات کاربر متخصص است.

 

 

ماده 12) تعهدات کاربران در سرویس مهمانداری و پذیرایی

 

 1.12) کاربر متخصص متعهد است در صورت وجود احتمال آسیب دیدگی، خرابی، پارگی و یا تغییر رنگ و شکل وسایل یا ظروف موجود در محل انجام سفارش، قبل از انجام کار موضوع را به اطلاع کاربر مشتری و همچنین پشتیبانی برساند و در صورت موافقت کاربر مشتری و با مسئولیت خود کاربر مشتری نسبت به انجام کار اقدام نماید. بدیهی است در صورت عدم انجام این شرط تمامی مسئولیت متوجه کاربر متخصص خواهد بود.

 

2.12) کاربر متخصص متعهد می‌گردد در پذیرایی از مهمان‌ها و روند کلی مهمانداری هماهنگی کامل را با کاربر مشتری خواهد داشت و هیچگونه ارتباط کاری یا غیرکاری با مهمان‌های حاضر در محل انجام سفارش برقرار نخواهد کرد.

 

3.12) کاربران مشتری می‌پذیرد از درخواست انجام آشپزی‌های حرفه‌ای و سنگین که نیازمند تجربه و مهارت بالا در این زمینه است از کاربر متخصص مهمانداری خودداری نماید. کاربر مشتری می‌تواند در صورت نیاز به دریافت خدمات آشپزی، نسبت به ثبت سفارش خدمات آشپزی در اپلیکیشن اقدام کند.

 

4.12) کاربران مشتری می‌پذیرد از درخواست انجام خدمات نظافت حرفه‌ای و سنگین که نیازمند تجربه و مهارت بالا در این زمینه است از کاربر متخصص مهمانداری خودداری نماید. نظافت سرویس‌های بهداشتی، جمع‌آوری و شستشوی ظروف آشپزخانه و جمع‌آوری و نظافت میز یا سفره از جمله وظایف کاربر متخصص در سرویس مهمانداری است. کاربر مشتری می‌تواند در صورت نیاز به دریافت خدمات تخصصی نظافت، نسبت به ثبت سفارش نظافت در اپلیکیشن اقدام کند.

 

5.12) کاربر متخصص می‌پذیرد با هماهنگی کاربر مشتری و با در نظر گرفتن نوع مراسم (شادی، سوگواری، خانوادگی، شرکتی و غیره) لباس مناسب و در خور شانی را با در نظر گرفتن شئونات اسلامی به همراه داشته باشد.

 

 

ماده 13) تعهدات کاربران در سرویس شستشوی پرده

 

1.13) کاربر متخصص متعهد است در صورت وجود احتمال آسیب دیدگی، خرابی، پارگی و یا تغییر رنگ و شکل پرده‌ها، قبل از انجام کار موضوع را به اطلاع کاربر مشتری و همچنین پشتیبانی برساند و در صورت موافقت کاربری مشتری و با مسئولیت خود کاربر مشتری نسبت به انجام کار اقدام نماید. بدیهی است در صورت عدم انجام این شرط تمامی مسئولیت متوجه کاربر متخصص خواهد بود.

 

2.13) کاربر متخصص متعهد است حداکثر به مدت ۴۸ ساعت بعد از جمع‌آوری پرده‌ها نسبت به شستشو و نصب مجدد آن اقدام خواهد نمود. بدیهی است در موارد استثناء که به مدت زمان بیشتری جهت انجام خدمات نیاز است هماهنگی کاربر متخصص با پشتیبانی در این رابطه ضروری می‌باشد.

 

3.13) کاربر متخصص متعهد می‌گردد در تمامی سفارش‌ها جمع آوری و نصب مجدد پرده‌ها را شخصاً انجام خواهد داد. جمع‌آوری و نصب مجدد پرده بعد از شستشو در محل کاربر مشتری بدون نیاز به پرداخت هزینه مازاد جزء وظایف کاربر متخصص است.

 

 4.13) در رابطه با پرده‌های بسیار گران‌قیمت یا خاص، می‌بایست قراردادی مکتوب مستقلا میان کاربر مشتری و کاربر متخصص با ذکر تمامی تعهدات طرفین و تضامین لازم امضاء و تبادل شود و تصویر آن برای شرکت ارسال شود. در چنین شرایطی مبلغ قرارداد به عنوان مبلغ سفارش در اپلیکیشن ثبت می‌گردد.

 

 5.13) کاربران می‌پذیرند از انجام هرگونه خدمات تعمیرات پرده یا پرده‌دوزی بدون هماهنگی با پشتیبانی خودداری خواهند نمود.

 

6.13) کاربران می‌پذیرند مبلغ نهایی سفارش ثبت شده در اپلیکیشن با در نظر گرفتن هزینه تمامی موارد همچون جمع‌آوری، حمل و نقل، شستشو، نصب مجدد و غیره محاسبه شده و به عنوان مبلغ نهایی سفارش توسط کاربر مشتری قابل پرداخت می‌باشد.

 

 

ماده 14) تعهدات کاربران در سرویس آشپزی در منزل

 

1.14) کاربر مشتری می‌پذیرد پیش از اقدام کاربر متخصص به آشپزی سلیقه غذایی، رژیم غذایی خاص و همچنین آلرژی‌ یا حساسیت‌های احتمالی خود نسبت به به برخی مواد غذایی یا ادویه‌جات را به کاربر متخصص اعلام کند تا در آشپزی لحاظ شود.

 

2.14) کاربران می‌پذیرند در اولین ارتباط خود با یکدیگر بعد از پذیرش و تایید سفارش ابتدا درباره نوع غذا، خوراکی، دسر و فینگرفودهای مورد نظر و دیگر جزئیات سفارش توافق نموده، سپس کاربر متخصص مواد اولیه مورد نیاز و میزان آن را به کاربر مشتری اعلام می‌نماید تا در زمان انجام سفارش تمامی نیازمندی‌ها از قبل توسط کاربر مشتری مهیا شده باشد.

 

3.14) کاربر متخصص ملزم است در صورتی که با توافق کاربر مشتری تامین بخش یا کل مواد اولیه مورد نیاز برای انجام سفارش را به عهده گرفته است بلافاصله پشتیبانی را از این موضوع مطلع نماید.

 

4.14) در صورت سوختن غذا یا سایر خوراکی‌ها، از بین رفتن مواد اولیه به هر نحو حین آشپزی، بی‌کیفیت یا بدطعم شدن غذا، دسر یا خوراکی‌های تهیه شده، مسئولیت متوجه کاربر متخصص است.

 

5.14) کاربر متخصص متعهد است با لباس مناسب آشپزی و با ظاهری آراسته و مرتب در محل انجام سفارش حاضر شود. شستشو و ضدعفونی کردن دست‌ها پیش از شروع کار، استفاده از دستکش یکبار مصرف، و همچنین استفاده از کلاه مخصوص آشپزی به منظور جلوگیری از افتادن مو در غذا اکیداً ضروری است و کاربر متخصص متعهد به رعایت این موارد در زمان انجام سفارش می‌باشد.

 

6.14) کاربر مشتری می‌بایست در صورت بروز هرگونه مسمومیت غذایی ناشی از غذا یا سایر خوراکی‌های طبخ شده توسط کاربر متخصص، حداکثر ظرف ۲۴ ساعت این موضوع را به پشتیبانی گزارش دهد. بدیهی است بعد از گذشت ۲۴ ساعت هیچگونه مسئولیتی در این رابطه متوجه کاربر متخصص نخواهد بود.

 

7.14) در صورت درخواست کاربر مشتری مبنی بر استفاده از خدمات آشپزی غیرحضوری (دلیوری) تمام مسئولیت‌های سفارش تا زمان تحویل غذا در محل کاربر مشتری بر عهده کاربر متخصص است.

 

8.14) کاربران مشتری می‌پذیرد از درخواست انجام خدمات حرفه‌ای مهمانداری که نیازمند تجربه و مهارت بالا در این زمینه است از کاربر متخصص آشپزی خودداری نماید. کاربر مشتری می‌تواند در صورت نیاز به دریافت خدمات مهمانداری، نسبت به ثبت سفارش مهمانداری در اپلیکیشن اقدام کند.

 

9.14) کاربران مشتری می‌پذیرد از درخواست انجام خدمات نظافت حرفه‌ای و سنگین که نیازمند تجربه و مهارت بالا در این زمینه است از کاربر متخصص آشپزی خودداری نماید. نظافت سینک ظرفشویی، جمع‌آوری و شستشوی ظروف آشپزخانه و جمع‌آوری و نظافت میز یا سفره از جمله وظایف کاربر متخصص در سرویس آشپزی است. کاربر مشتری می‌تواند در صورت نیاز به دریافت خدمات تخصصی نظافت، نسبت به ثبت سفارش نظافت در اپلیکیشن اقدام کند.

 

10.14) در رابطه با سفارش‌های خاص و یا آشپزی برای تعداد نفرات زیاد، می‌بایست قراردادی مکتوب مستقلا میان کاربر مشتری و کاربر متخصص با ذکر تمامی تعهدات طرفین و تضامین لازم امضاء و تبادل شود و تصویر آن برای شرکت ارسال شود. در چنین شرایطی مبلغ قرارداد به عنوان مبلغ سفارش در اپلیکیشن ثبت می‌گردد.

 

 

ماده 15) تعهدات کاربران در سرویس کفسابی و سنگسابی

 

 1.15) کاربر متخصص متعهد است در صورت وجود احتمال آسیب دیدگی، خرابی، و یا تغییر رنگ و شکل سنگ یا کف‌پوش موجود در محل انجام سفارش، قبل از انجام کار موضوع را به اطلاع کاربر مشتری و همچنین پشتیبانی برساند و در صورت موافقت کاربری مشتری و با مسئولیت خود کاربر مشتری نسبت به انجام کار اقدام نماید. بدیهی است در صورت عدم انجام این شرط تمامی مسئولیت متوجه کاربر متخصص خواهد بود.

 

 2.15) کاربر متخصص متعهد می‌گردد در تمامی سفارش‌های کف‌سابی ابزار کامل کار و هرگونه اقلام مصرفی یا کاربردی مورد نیاز جهت ارائه سرویس کامل و با کیفیت حداکثری کف‌سابی یا سنگ‌سابی را به همراه خواهد داشت و کاربر مشتری تعهدی به تهیه یا داشتن اقلام فوق ندارد. بدیهی است حضور در محل سفارش بدون در اختیار داشتن ابزار و لوازم مورد نیاز اکیداً ممنوع است.

 

 3.15) کاربران می‌پذیرند در رابطه با سنگ‌ها یا کف‌پوش‌های گران‌قیمت و یا خاص، ابتدا با هماهنگی یکدیگر بخش کوچکی از سطح سنگ یا کف‌پوش برای تست کف‌سابی و خشک شود و در صورتی که کاربر مشتری از نتیجه کار رضایت داشت نسبت به شستشوی کل سطح توسط کاربر متخصص اقدام شود.

 

 4.15) کاربر متخصص می‌بایست بلافاصله بعد از انجام سنگ‌سابی یا کف‌سابی نسبت به جمع‌آوری فاضلاب کف‌سابی، نظافت و خشک کردن تمام سطوح اقدام نماید.

 

 5.15) کاربر متخصص متعهد است جزئیات مبلغ کل برآورد شده برای سفارش و نیز زمانبندی دقیق انجام کار را به کاربر مشتری و همچنین به شرکت اعلام نماید.

 

6.15) کاربران می‌پذیرند از انجام هرگونه تعمیرات یا تعویض سنگ یا کف‌پوش بدون هماهنگی با پشتیبانی خودداری خواهند نمود.

 

7.15) در رابطه با سفارش‌های گران‌قیمت یا خاص، می‌بایست قراردادی مکتوب مستقلا میان کاربر مشتری و کاربر متخصص با ذکر تمامی تعهدات طرفین و تضامین لازم امضاء و تبادل شود و تصویر آن برای شرکت ارسال شود. در چنین شرایطی مبلغ قرارداد به عنوان مبلغ سفارش در اپلیکیشن ثبت می‌گردد.

 

 

ماده 16) تعهدات کاربران در سرویس نماشویی ساختمان

 

 1.16) کاربر متخصص متعهد است در صورت وجود احتمال آسیب دیدگی، خرابی، و یا تغییر رنگ و شکل سنگ یا نمای ساختمان، قبل از انجام کار موضوع را به اطلاع کاربر مشتری و همچنین پشتیبانی برساند و در صورت موافقت کاربری مشتری و با مسئولیت خود کاربر مشتری نسبت به انجام کار اقدام نماید. بدیهی است در صورت عدم انجام این شرط تمامی مسئولیت متوجه کاربر متخصص خواهد بود.

 

 2.16) کاربر متخصص متعهد می‌گردد در تمامی سفارش‌های نماشویی ابزار کامل کار و هرگونه اقلام مصرفی یا کاربردی مورد نیاز جهت ارائه سرویس کامل و با کیفیت حداکثری نماشویی ساختمان را به همراه خواهد داشت و کاربر مشتری تعهدی به تهیه یا داشتن اقلام فوق ندارد. بدیهی است حضور در محل سفارش بدون در اختیار داشتن ابزار و لوازم مورد نیاز اکیداً ممنوع است.

 

 3.16) کاربران می‌پذیرند در رابطه با سنگ‌ها یا نماهای گران‌قیمت و یا خاص، ابتدا با هماهنگی یکدیگر بخش کوچکی از سطح نما برای تست شستشو شود و در صورتی که کاربر مشتری از نتیجه کار رضایت داشت نسبت به شستشوی کل سطح توسط کاربر متخصص اقدام شود.

 

 4.16) کاربر متخصص متعهد است تحت هیچ شرایطی بدون پوشش بیمه مسئولیت و بیمه حوادث برای تمامی افراد اکیپ نماشویی حاضر جهت انجام سفارش، ارائه خدمات نخواهد نمود. کاربر مشتری مجاز است در صورت بیمه نبودن اکیپ نماشویی سفارش را لغو کند. بدیهی است در صورت تخلف تمامی عواقب و مسئولیت حقوقی و کیفری متوجه کاربران است.

 

 5.16) کاربر متخصص متعهد است جزئیات مبلغ کل برآورد شده برای سفارش و نیز زمانبندی دقیق انجام کار را به کاربر مشتری و همچنین به شرکت اعلام نماید.

 

6.16) کاربران می‌پذیرند از انجام هرگونه خدمات تعمیرات نما یا رول‌پلاک بدون هماهنگی با پشتیبانی خودداری خواهند نمود.

 

 7.16) کاربر متخصص متعهد است جهت انجام کارشناسی و برآورد هزینه انجام سفارش به صورت کاملاً رایگان در زمان مقرر به محل کاربر مشتری مراجعه خواهد نمود و در صورتی که به هر دلیل توافق جهت انجام خدمات حاصل نشد هیچگونه هزینه‌ای اعم از ایاب و ذهاب یا غیره از کاربر مشتری مطالبه نخواهد نکرد. بنابراین انجام کارشناسی به صورت رایگان خواهد بود.

 

 8.16) در رابطه با سفارش‌های متراژ بالا یا خاص، می‌بایست قراردادی مکتوب مستقلا میان کاربر مشتری و کاربر متخصص با ذکر تمامی تعهدات طرفین و تضامین لازم امضاء و تبادل شود و تصویر آن برای شرکت ارسال شود. در چنین شرایطی مبلغ قرارداد به عنوان مبلغ سفارش در اپلیکیشن ثبت می‌گردد.

 

 

ماده 17) تعهدات کاربران در سرویس نقاشی و رنگ آمیزی ساختمان

 

1.17) کاربر متخصص متعهد است در صورت وجود احتمال آسیب دیدگی، خرابی و یا دورنگ شدن محل رنگ‌آمیزی، قبل از انجام کار موضوع را به اطلاع کاربر مشتری و همچنین پشتیبانی برساند و در صورت موافقت کاربری مشتری و با مسئولیت خود کاربر مشتری نسبت به انجام کار اقدام نماید. بدیهی است در صورت عدم انجام این شرط تمامی مسئولیت متوجه کاربر متخصص خواهد بود.

 

2.17) کاربر متخصص متعهد می‌گردد در تمامی سفارش‌های نقاشی ساختمان ابزار کامل کار، رنگ و هرگونه اقلام مصرفی یا کاربردی مورد نیاز جهت ارائه سرویس کامل و با کیفیت حداکثری نقاشی ساختمان را به همراه خواهد داشت و کاربر مشتری تعهدی به تهیه یا داشتن اقلام فوق ندارد. بدیهی است حضور در محل سفارش بدون در اختیار داشتن ابزار و لوازم مورد نیاز اکیداً ممنوع است.

 

3.17) کاربر متخصص متعهد است جزئیات مبلغ کل برآورد شده برای سفارش و نیز زمانبندی دقیق انجام کار را به کاربر مشتری و همچنین به شرکت اعلام نماید.

 

4.17) کاربران می‌پذیرند از انجام هرگونه خدمات تکمیلی همچون گچ‌کاری، تمیزکاری، پتینه‌کاری، کاغذدیواری و غیره بدون هماهنگی با پشتیبانی خودداری خواهند نمود.

 

5.17) کاربر متخصص متعهد است جهت انجام کارشناسی و برآورد هزینه انجام سفارش به صورت کاملاً رایگان در زمان مقرر به محل کاربر مشتری مراجعه خواهد نمود و در صورتی که به هر دلیل توافق جهت انجام خدمات حاصل نشد هیچگونه هزینه‌ای اعم از ایاب و ذهاب یا غیره از کاربر مشتری مطالبه نخواهد نکرد. بنابراین انجام کارشناسی به صورت رایگان خواهد بود.

 

6.17) در رابطه با سفارش‌های متراژ بالا یا خاص، می‌بایست قراردادی مکتوب مستقلا میان کاربر مشتری و کاربر متخصص با ذکر تمامی تعهدات طرفین و تضامین لازم امضاء و تبادل شود و تصویر آن برای شرکت ارسال شود. در چنین شرایطی مبلغ قرارداد به عنوان مبلغ سفارش در اپلیکیشن ثبت می‌گردد.

 

 

ماده 18) تعهدات کاربران در سرویس خشکشویی

 

 1.18) کاربر متخصص (واحد صنفی خشکشویی) متعهد است در صورت فقدان جواز کسب معتبر از اتحادیه خشکشویی حق استفاده و بهره‌برداری از اپلیکیشن را نخواهد داشت و در صورت تخلف از این شرط مراتب از طرف شرکت پیگیری قانونی می‌گردد.

 

 2.18) کاربر متخصص (واحد صنفی خشکشویی) متعهد است پیش از انجام سفارش نسبت به بررسی و کارشناسی البسه کاربر مشتری و برآورد هزینه سفارش براساس تعرفه اتحادیه و در صورت حصول توافق با کاربر مشتری نسبت به ثبت آن در اپلیکیشن اقدام نماید.

 

3.18) کلیه عملیات خشکشویی شامل جمع‌آوری و حمل البسه، خشکشویی، بسته‌بندی و تحویل البسه و دیگر خدمات مربوطه مستقیما توسط کاربر متخصص (واحد صنفی خشکشویی) صورت می‌پذیرد، تمامی مسئولیت‌ها در قبال البسه کاربران مشتری بعد از جمع‌آوری و تا زمان تحویل بر عهده کاربر متخصص (واحد صنفی خشکشویی) است.

 

4.18) کاربر متخصص (واحد صنفی خشکشویی) متعهد است از هرگونه تقلب در عملیات خشکشویی اعم از استفاده از مواد حلال و شوینده نامرغوب و بی‌کیفیت، انجام آب‌شویی به جای خشک‌شویی و یا هرگونه تقلب یا کم‌فروشی که ناشی از عدم آگاهی کاربر مشتری از فرآیندهای تخصصی خشکشویی و لباسشویی باشد، اکیدا خودداری نماید.

 

5.18) کاربر متخصص (واحد صنفی خشکشویی) متعهد است تحت هیچ شرایطی نسبت به برون‌سپاری عملیات خشکشویی به دیگر واحدهای خشکشویی یا کارگاه‌ها اعم از مجاز یا غیر مجاز اقدام نخواهد کرد.

 

6.18) کاربر متخصص (واحد صنفی خشکشویی) متعهد است هر سفارش را حداکثر ظرف مدت ۴۸ ساعت از زمان شروع سفارش، انجام و به کاربر مشتری در محل انجام سفارش تحویل نماید. افزایش مهلت انجام سفارش صرفا با تایید و رضایت و هماهنگی با کاربر مشتری و با اعلام به واحد پشتیبانی بلامانع است.

 

7.18) کاربر متخصص (واحد صنفی خشکشویی) متعهد است در صورت وجود احتمال آسیب دیدگی، خرابی و یا تغییر رنگ البسه در یک سفارش، قبل از ثبت برآورد هزینه موضوع را به اطلاع کاربر مشتری و همچنین پشتیبانی برساند و در صورت موافقت کاربری مشتری و با مسئولیت خود کاربر مشتری نسبت به انجام کار اقدام نماید. بدیهی است در صورت عدم انجام این شرط تمامی مسئولیت متوجه کاربر متخصص (واحد صنفی خشکشویی) خواهد بود.

 

8.18) کاربر متخصص (واحد صنفی خشکشویی) موظف به ارائه قبض رسید در قبال البسه دریافتی در زمان جمع‌آوری و همچنین صدور فاکتور هزینه انجام خدمات به کاربر مشتری دقیقا به مبلغ ثبت شده در اپلیکیشن با ذکر زمان تحویل البسه می‌باشد.

 

9.18) کاربر مشتری مخیر است جهت دریافت البسه خود حضوراً به محل کارگاه متعلق به کاربر متخصص (واحد صنفی خشکشویی) مراجعه نماید. کاربر متخصص (واحد صنفی خشکشویی) موظف است به کاربر مشتری به صورت حضوری نیز پاسخگو باشد.

 

 

ماده 19) تعهدات کاربران در سرویس باغبانی

 

 1.19) کاربر متخصص متعهد است در صورت وجود احتمال هرگونه تخریب، حفاری، قطع درخت و غیره در محل انجام سفارش، قبل از انجام کار موضوع را به اطلاع کاربر مشتری و همچنین پشتیبانی برساند و در صورت موافقت کاربری مشتری و با مسئولیت خود کاربر مشتری نسبت به انجام کار اقدام نماید. بدیهی است در صورت عدم انجام این شرط تمامی مسئولیت متوجه کاربر متخصص خواهد بود.

 

2.19) کاربر متخصص متعهد می‌گردد در تمامی سفارش‌های باغبانی ابزار کامل جهت ارائه سرویس کامل و با کیفیت حداکثری باغبانی را به همراه خواهد داشت و کاربر مشتری تعهدی به تهیه یا داشتن اقلام فوق ندارد. بدیهی است حضور در محل سفارش بدون در اختیار داشتن ابزار و لوازم مورد نیاز اکیداً ممنوع است.

 

3.19) کاربر متخصص متعهد است جزئیات مبلغ کل برآورد شده برای سفارش و نیز زمانبندی دقیق انجام کار را به کاربر مشتری و همچنین به شرکت اعلام نماید.

 

4.19) کاربران می‌پذیرند از انجام هرگونه خدمات تکمیلی همچون سم‌پاشی، آبیاری، نورپردازی، طراحی و اجرای آب‌نما و غیره بدون هماهنگی با پشتیبانی خودداری خواهند نمود.

 

5.19) کاربر متخصص متعهد است جهت انجام کارشناسی و برآورد هزینه انجام سفارش به صورت کاملاً رایگان در زمان مقرر به محل کاربر مشتری مراجعه خواهد نمود و در صورتی که به هر دلیل توافق جهت انجام خدمات حاصل نشد هیچگونه هزینه‌ای اعم از ایاب و ذهاب یا غیره از کاربر مشتری مطالبه نخواهد نکرد. بنابراین انجام کارشناسی به صورت رایگان خواهد بود.

 

 6.19) در رابطه با سفارش‌های متراژ بالا یا گران‌قیمت یا خاص، می‌بایست قراردادی مکتوب مستقلا میان کاربر مشتری و کاربر متخصص با ذکر تمامی تعهدات طرفین و تضامین لازم امضاء و تبادل شود و تصویر آن برای شرکت ارسال شود. در چنین شرایطی مبلغ قرارداد به عنوان مبلغ سفارش در اپلیکیشن ثبت می‌گردد.

 

 

ماده 20) تعهدات کاربران در سرویس های نصب، تعمیرات و تاسیسات

 

 1.20) کاربر متخصص متعهد است در صورت وجود احتمال هرگونه تخریب، حفاری، سوراخکاری، قطع برق و غیره در محل انجام سفارش، قبل از انجام کار موضوع را به اطلاع کاربر مشتری برساند و در صورت موافقت کاربری مشتری و با مسئولیت خود کاربر مشتری نسبت به انجام کار اقدام نماید. بدیهی است در صورت عدم انجام این شرط تمامی مسئولیت متوجه کاربر متخصص خواهد بود.

 

 2.20) کاربر متخصص متعهد می‌گردد در تمامی سفارش‌های فنی، نصب، تعمیرات و تاسیسات ساختمانی ابزار لازم جهت ارائه سرویس کامل و با کیفیت حداکثری را به همراه خواهد داشت و کاربر مشتری تعهدی به تهیه یا داشتن اقلام فوق ندارد. بدیهی است حضور در محل سفارش بدون در اختیار داشتن ابزار و لوازم مورد نیاز اکیداً ممنوع است.

 

 3.20) کاربر متخصص متعهد است جزئیات مبلغ کل برآورد شده برای سفارش و نیز زمانبندی دقیق انجام کار را به کاربر مشتری و همچنین به شرکت اعلام نماید.

 

 4.20) در صورت مراجعه کاربر متخصص به محل مشتری صرفا جهت کارشناسی، کاربر مشتری متعهد است هزینه کارشناسی را به کاربر متخصص پرداخت نماید.

 

 5.20) کاربر متخصص متعهد است تنها دستمزد خدمات را از کاربر مشتری دریافت نماید. در صورتی که با هماهنگی میان کاربر متخصص و کاربر مشتری هرگونه تعویض قطعه و یا خرید قطعات و لوازم مصرفی برای کاربر مشتری انجام شود هزینه آن می‌بایست به صورت جداگانه توسط کاربر مشتری به کاربر متخصص پرداخت گردد.

 

6.20) در رابطه با سفارش‌های گران‌قیمت یا خاص، می‌بایست قراردادی مکتوب مستقلا میان کاربر مشتری و کاربر متخصص با ذکر تمامی تعهدات طرفین و تضامین لازم امضاء و تبادل شود و تصویر آن برای شرکت ارسال شود. در چنین شرایطی مبلغ کل قرارداد به عنوان مبلغ سفارش در اپلیکیشن ثبت می‌گردد.

 

 

ماده 21) تعهدات قانونی در قبال نرم افزار

 

1.21) کاربران حق ندارن هیچ گونه تلاشی در جهت استخراج سورس کد نرم افزارهای سیدرا شامل دیکامپایل، مهندسی معکوس یا فعالیت های مشابه انجام دهند، مگر اینکه اجازه چنین کاری به صورت قانونی از طرف شرکت صادر شده باشد.

 

2.21) کاربان مجاز نیستند با استفاده از روش های فریمینگ یا میرورینگ و روش های دیگر، نسخه دیگری از خدمات سیدرا را روی سرورهای دیگر ارائه کنند. همچنین کاربر مجاز نیست در نرم افزارهای سیدرا یا در روش ارائه خدمات تغییر یا اخلالی ایجاد کند.

 

3.21) کاربران حق ندارن نرم افزار یا اسکریپتی با هدف ایندکس گذاری، مطالعه یا هرگونه فعالیت داده کاوی روی خدمات اجرا کنند.

 

 4.21) کاربران حق ندارند به هیچ‌یک از سرویس‌ها و برنامه‌ها و شبکه‌ی مرتبط با سرورهای سیدرا  به‌صورت غیرمجاز دسترسی پیدا کنند یا در این راستا تلاشی انجام دهند.

 

 5.21) کاربران حق ندارند نرم‌افزارهای سیدرا را تغییر دهند، بازتولید یا بازنویسی کنند یا از آن برای تولید یک برنامه‌ی مشابه استفاده نمایند.

 

 

 

ماده 22) مالکیت حقوق معنوی سیدرا

 

1.22) مالکیت معنوی ایده، کسب و کار و نرم‌افزارهای سیدرا و تمام ملحقات آن از جمله نام، علامت تجاری و خدمات ارائه‌شده تحت این نام و غیره متعلق به شرکت شایگان ارتباطات آرتا است.

2.22) کاربران تنها اجازه‌ی استفاده‌ی محدود و غیر انحصاری از خدمات سیدرا را تحت شرایط و مقررات حاضر یا قرارداد خصوصی دارند، بدون آن که این استفاده حقی برای آن‌ها نسبت به مالکیت ایده، کسب و کار و نرم‌افزارهای سیدرا یا سایر حقوق معنوی مربوطه ایجاد نماید یا اجازه‌ی استفاده از نام، علامت تجاری، لوگو و غیره را به آن‌ها اعطا نماید.

 

3.22) کاربران مجاز به استفاده از خدمات نرم‌افزارهای سیدرا جز در شرایط مقرر در این سند یا قرارداد خصوصی نیستند و حق اجاره، فروش و به‌طور کلی انتقال نرم‌افزارهای سیدرا و حقوق ناشی از آن یا نمایش عمومی آن را نخواهند داشت.

 

 

ماده 23) قطع خدمات

 

چنانچه شرکت به هر دلیلی به این نتیجه برسد که حضور هر یک از کاربران اعم از متخصص یا مشتری می‌تواند امنیت و آرامش کسب و کار و یا دیگر کاربران را در معرض تهدید قرار دهد، طبق صلاحدید خود مجاز به مسدود کردن حساب کاربر مذکور به صورت موقتی یا دائم است. اگر کاربران تعهدات این شرایط و مقررات را رعایت نکنند یا دسترسی آنها به خدمات سیدرا  خطرناک باشد یا مطلوب نباشد، شرکت حق حذف دسترسی کاربر مذکور را به خدمات سیدرا دارد. در این صورت، کاربر حق طرح هیچگونه ادعا و یا اعتراضی را نخواهد داشت.

 

 

ماده 24) توافق از راه دور

 

1.24) کاربران توافق می‌کنند برای مبادلۀ آسان اطلاعات و انجام توافقات جدید، همۀ تغییرات و الحاقیه‌های شرایط و مقررات حاضر اعم از تغییر و اضافه کردن شروط آن، تنظیم قراردادها، اخطاریه‌ها و ابلاغیه‌های مربوط به شرکت، از طریق اپلیکیشن سیدرا به ‌عمل آید و کاربران ضمن پذیرش اطلاع از شرایط و روند اجرایی توافق از راه دور و به صورت الکترونیکی، موافقت خود را نسبت به اعمال هرگونه شرایط و توافق جدید را از طریق فضای مجازی و به صورت الکترونیکی اعلام می‌کنند.

 

2.24) حساب کاربری متعلق به شخص کاربر و استفاده از آن قائم به شخص کاربر و غیر قابل انتقال است. کلیه مسئولیت‌های مربوط به حفظ و حراست از حساب کاربری برعهدۀ کاربر دارای حساب کاربری است. کاربران ضمن پذیرش کلیه مسئولیت ناشی از استفاده حساب کاربری، همۀ داده پیام‌های صادره از طریق حساب کاربری مذکور اعم از شکل، عبارت، تاییدیه، انتخاب اشکال و تایید آنها را منتسب به خود دانسته و هرگونه ادعایی نسبت به انکار، تردید و جعل داده پیام‌های ارسال شده از ناحیۀ کاربران غیر قابل استماع و مردود است.

 

3.24) کاربران می‌پذیرند هرگونه رویه، اشکال، عبارات مبین تایید و اعلام قبولی و تصدیق داده پیام‌های صادره از طرف شرکت به منزله امضاء الکترونیکی و قبولی محسوب می‌شود و هرگونه ادعایی نسبت به امضا و قبولی مذکور غیر قابل استماع و مردود است.

 

 4.24) کاربران با عضویت در سیدرا و استفاده از آن قصد و اراده خود را نسبت به پذیرش انعقاد هرگونه اقدام و عمل حقوقی از جمله عقود و معاملات از راه دور و از طریق سامانه رایانه‌ای و الکترونیکی اعلام می‌کنند.

 

5.24) کلیه رویه‌های حقوقی و فنی اعم از احراز هویت کاربر، ایجاب و قبول، امضای الکترونیکی و تاییدیه‌ های مرتبط ارائه‌شده توسط شرکت جهت انعقاد قرارداد الکترونیکی با کاربران از طریق اپلیکیشن، مورد قبول کاربران بوده و هرگونه روش فنی جهت تنظیم قرارداد از جمله ایجاب و قبول به مثابه توافق کتبی است. هرگونه ادعایی اعم از انکار و تردید نسبت به قرارداد الکترونیکی غیر قابل استماع و مردود است.

 

 6.24) با توجه به انعقاد قرارداد حاضر به صورت الکترونیکی و در فضای مجازی، کاربر موافقت خود را نسبت به تعیین اقامتگاه شرکت، به عنوان محل انعقاد قرارداد، اعلام میکند.

 

ماده 25) حل اختلاف

این شرایط و مقررات شامل ۲۵ ماده بر اساس ماده ۱۰ قانون مدنی به‌عنوان یک قرارداد الزام‌آور بر روابط بین کاربر و شرکت حاکم بوده و به منظور استفاده و بهره‌برداری از نرم‌افزارهای سیدرا و استفاده از خدمات منزل سیدرا به صورت الکترونیکی توسط کاربران قبول و امضاء شده و به اجرا درآمده است. کلیه قوانین حاکم در نظام جمهوری اسلامی ایران به ویژه مواد ۱۰، ۲۱۹، ۲۲۰، ۳۲۸ قانون مدنی بر تعبیر، تفسیر، اجرا و تأثیر این سند حاکم خواهد بود.